شهید مطهری با منطق و استدلال به مبارزه با افکار الحادی، التقاطی و متحجرانه می پرداخت
+ پ -
شهید مطهری با منطق و استدلال به مبارزه با افکار الحادی، التقاطی و متحجرانه می پرداخت

خطیب نماز وحدت شهرستان ابوموسی شهید مطهری یکی از شخصیتهای برجسته تاریخ اسلام و شیعه است که در برابر انبوه تهاجمات، شبهات و افکار الحادی، التقاطی و متحجرانه، با منطق و استدلال به مبارزه می پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین،حجت الاسلام والمسلمین حیدر رضایی خطیب نماز وحدت شهرستان ابوموسی که در جمع نمازگزاران مسجد جامع و در روز جمعه سخن می گفت، در ابتدا اشاره ای که به مناسبتهای هفته کرد و روز شوراها را به اعضاء شورای اسلامی شهر ابوموسی تبریک گفته و برای آنها آرزوی موفقیت و خدمت بیشتر به شهروندان کرد.

 

وی همچنین اشاره ای به آغاز عملیات بزرگ بیت المقدس و روز ملی خلیج فارس کرد و تصریح کرد: خلیج فارس برای همیشه تاریخ خلیج فارس خواهد ماند.

 

رضایی همچنین فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و آغاز هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه را به فرهنگیان شهرستان و دریادلان نیروی دریایی سپاه و بسیجیان تبریک گفت.

 

وی در ادامه با اشاره به هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، گفت: سپاه پاسداران تنها یک نیروی نظامی صرف نیست، نیروی فکری، عقیدتی و فرهنگی نیز می باشد که همزمان با حضور مقتدرانه در عرصه های دفاعی و نظامی، در عرصه فرهنگی نیز فعال می باشد و توجه ویژه ای به بحث ایمان، عقیده و باور نیروهای خود دارد.

 

حجت الاسلام والمسلیمن رضایی، تاریخ درخشان و پرافتخار حوزه های علمیه شیعه را همواره شاهد بروز و ظهور عالمان بزرگ دانست و ابراز کرد: یکی از این عالمان و شخصیتهای بزرگ و کم نظیر در تاریخ اسلام استاد شهید مرتضی مطهری است که با عظم راسخ، مراتب علم و تقوا و معنویت را پیموده و به درجات والایی از حیث علمی نائل شدند و مبدل به چراغ فروزانی شدند که دیگران را به راه سعادت و ایمان و معنویت رهنمون می کردند.

 

خطیب نماز وحدت ابوموسی گفت: نبوغ علمی استاد مطهری زبانزد خاص و عام بود چنان که استاد بزرگوارشان علامه طباطبایی ایشان را دانشمندی متفکر و محقق می دانست که هوشی سرشار و فکری روشن و ذهنی واقع بین داشت.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری در وصف استاد مطهری می گوید: «آن چیزی که همه این استفاده را برای اقای مطهری ممکن می کرد استعداد قوی این مرد بود، این مرد دارای استعداد فکری بسیار زیادی بود یکی مغز بزرگ بود.»

 

رضایی خط فکری استاد مطهری را خط فکری سالمی دانست و اظهار داشت: شهید مطهری با استادی کامل به مقالات علمی و متون پرداخته و با منطق و استدلال پیش رفته که با مطالعه آثار ایشان این منطق و استدلال به وضوح قابل مشاهده می باشد.

 

وی در پایان به بیان دیدگاه­ های امام راحل، مقام معظم رهبری، علامه طباطبایی، شهید باهنر و آیت الله مدنی در خصوص شخصیت علمی و معنوی استاد شهید مرتضی مطهری پرداخت و همگان را به مطالعه آثار ارزشمند این شهید معلم توصیه نمود و تعدادی از کتابهای وی را معرفی کرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff