تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 593332
تاریخ انتشار:سه شنبه 07 دی 1400 - 16:41| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در میزگرد رسانه ای هرمز مطرح شد؛

شهید سلیمانی اجازه نداد هیچ جناحی او را مصادره کند/حاج قاسم از تبار دانش آموختگان مکتب علوی است

در آستانه دومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی میزگرد رسانه ای هرمز برگزار شد.

شهید سلیمانی اجازه نداد هیچ جناحی او را مصادره کند/حاج قاسم از تبار دانش آموختگان مکتب علوی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی، میزگردی را با محوریت نقش آفرینی این شهید والامقام در ابعاد مختلف، نظامی، اجتماعی و مردمی با حضور حجت‌الاسلام احمد غلامی کارشناس مسائل دینی هرمزگان،علیرضا باقری دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس و حجت صادقی کارشناس مایل سیاسی هرمزگان برگزار گردید که اهم مطالب مطرح شده در این میزگرد را خواهید خواند.

 

 حاج قاسم زمان وقوع تمامی حوادث در صف اول خدمت رسانی بود

حجت‌الاسلام احمد غلامی کارشناس مسائل دینی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ما نمایش خدمات داخلی سردار شهید سلیمانی در حوادث طبیعی نظیر حضور در سیل خوزستان اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، شهید سردار سلیمانی یک مکتب است، تک بعدی نبود بلکه در تمامی ابعاد، الگو بود، وی علیرغم اینکه یک شخصیت نظامی بود اما مهربان و با عاطفه بود. توجه ویژه ای به بیت المال داشت.

وی افزود: این شهید والامقام، در بعد خدمات اجتماعی به دنبال ایجاد صلح، آرامش، بصیرت و حق گویی بود. در زمان وقوع حوادث طبیعی ازقبیل زلزله کرمانشاه، کاروان ها و مواکب و نیروهای عراقی با حضور در کرمانشاه، به زلزله‌زدگان خدمات رسانی کردند.

این کارشناس مسائل دینی هرمزگان ابراز داشت: سردار دلها در زمان وقوع سیل خوزستان بعنوان یک فاجعه بزرگ، شخصا در بین مردم سیل زده خوزستان حضور یافت. عشق و ارادت مردم به شهید سردار سلیمانی به حدی بود که ناممکن ها را ممکن می‌ساخت، بعنوان مثال یک فرد سیل زده خوزستانی که در مقابل تخریب منزلش که در معرض خطر سیلاب قرار داشت مقاومت می‌کرد با ورود سردار سلیمانی و بخاطر ارادت و احترام به وی قبول کرد.

غلامی گفت: حاج قاسم خدمات بسیاری در زمینه های مختلف از قبیل درمان، کمک به محرومان، خانواده های شهدا، و … به مردم ارائه داد و در تمامی اتفاقات و حوادث در صف اول خدمت رسانی بود.

گروه های جهادی و دستگاه های خدمات رسان از شهید سلیمانی روحیه گرفتند

وی اذعان داشت: گروه های جهادی، مواکب و دستگاه های خدمات رسان از شهید سردار سلیمانی روحیه گرفتند و مدیون این شهید بزرگوار هستند.

کارشناس مسائل دینی هرمزگان اضافه کرد: شهید سلیمانی در برخورد با اقشار، اقوام و جناح های داخل و خارج معتدل بود و به دور از تندروی و کندروی رفتار می کرد، وی فردی با بصیرت و پشت سر رهبر بود، جناح های کشور ایران همه و همه این شهید را دوست داشتند و به وی احترام می گذاشتند.

وی ادامه داد: سردار شهید سلیمانی به دنبال حل و فصل مسائل و ایجاد رفاقت و تفاهم بین گروه های مختلف سیاسی برای حفظ و عزت و سربلندی ایران اسلامی بود. نسبت به همه اقوام ایرانی دیدگاه محبت و مهربانی و خدمت رسانی داشت و در زمینه حفظ وحدت بین شیعه و اهل سنت، بزرگ پرچمدار حفظ وحدت بود.

غلامی بیان داشت: شهید سلیمانی در بحث شیعه و اهل سنت، بیش از حد مواظبت می کرد و به آنچه که مولا و مقتدایش مقام معظم رهبری در این خصوص می فرمودند عمل می کرد. حتی اگر در کشورهای همسایه به دنبال ارایه خدمت بود به پیروان هر دو مذهب خدمت رسانی انجام می‌داد.

وی همچنین گفت: حاج قاسم در مواجهه با علمای اهل سنت متواضع بود، راهنمایی و خدمت می‌کرد، مردم و همه اقشار با حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی، عشق و ارادت خود را به این شهید عزیز نشان دادند.

شهید سلیمانی اجازه نداد هیچ جناحی او را مصادره کند

علیرضا باقری دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس نیز گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از محبوب ترین چهره های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته می شود.

وی افزود: این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی دوخته بود.

مسول گروه جهادی شهید جهان آرا قرارگاه تحول شهید جهان آرا روستای سرحور شهرستان بشاگرد گفت: رمز محبوبیت بی‌نظیر این فرمانده دوست داشتنی بین اغلب ملت‌ها و مردم اقصی نقاط جهان با مذاهب و نژادهای مختلف در طاعت و بندگی خداوند تبارک و تعالی و اخلاص است که او را محبوب دل‌ها کرد.

حاج قاسم با نگاه محبت آمیز به انسان‌ها می‌نگریست

باقری ابراز داشت: حاج قاسم با نگاه محبت آمیز به انسان‌ها می‌نگریست، افراد فارغ از رنگ، نژاد، قومیت در نزد او ارزشمند بودند. عجیب است همانطور که رزمندگان لشکر ثارالله (علیه السلام) و مردم کرمان و ایران سربلند، به ایشان عشق می‌ورزیدند، رزمندگان جبهه مقاومت نیز به او ارادت داشتند و وقتی در میان آن‌ها حاضر می‌شد به مانند فرشته نجات، به او نگاه می‌کردند.

وی تاکید کرد: در ابعاد جهانی کمتر شخصیتی را داریم که در جای جای کره خاکی مردم آزاده جهان با شنیدن خبر شهادت و مظلومیت اش او را تحسین کرده و به عظمت وجودی او اقرار کنند.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس گفت: شهید حاج قاسم در عین نزدیکی به برخی از گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی با همه تعامل داشت و هیچ‌گاه اجازه نداد که جناحی او را مصادره کند. راز ماندگاری خون و محبت مردم به ایشان نیز در همین منش سیاسی نهفته است.

 

کارشناس سیاسی هرمزگان: شهید سلیمانی از تبار دانش آموختگان مکتب علوی است

حجت صادقی کارشناس مایل سیاسی هرمزگان گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته می‌شود. این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی دوخته بود.

وی افزود: سپهبد سلیمانی در ردیف مردانی است که با عبور از خود و تعلقات اطرافش، در احیای دین و اصلاح خاک و سرزمین الهی همّت گماشت.

صادقی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی از تبار دانش آموختگان مکتب علوی است. آنجا که در طول چهل سال مبارزه بی امان برای پاسداری از حریم وطن و اهل بیت علیهم السلام در دوران دفاع مقدس جان عزیزش را در طبق اخلاص گذاشت و در عنفوان جوانی به عنوان یکی از فرماندهان نام آور و فاتح میدان های دفاع مقدس مطرح شد که شرح رشادتهای او را باید در لشگر۴۱ ثارالله کرمان به عنوان فرماندهی جوان با گامهای استوار و تاکتیک های مثال زدنی جست، ارتقاء قدرت نظامی حزب‌الله لبنان، عقب راندن اسرائیل از جنوب لبنان، جنگ افغانستان، شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی رژیم صدام، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مهم تر از همه خشکاندن ریشه شجره خبیثه داعش و تکفیری ها از او سرداری بین المللی ساخته بود که همه امت اسلام از داشتن او به خود می بالند.

به خاطر دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی صحنه را ترک نکرد

این کارسناس سیاسی گفت: سردار دلها، مردی که از جوانی در میدان های نبرد بود و هیچگاه به خاطر دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی صحنه را ترک نکرد کسی که در تمامی صحنه های داخلی و خارجی حضور پررنگ و مغز متفکر میدان های نبرد علیه دشمنان بود او همچون مالک اشتر در کنار ولی فقیه زمان بود و هرگز دست از ولایت پذیری برنداشت و همواره گوش به فرمان مقام معظم رهبری بود.

وی ادامه داد: سردار عزیز ما با شجاعت مثال زدنی که داشت به دهانه خطر می رفت ولی کاملا مراقب جان نزدیکان و اطرافیان و کشور عزیز ایران و مسلمین جهان بود.او یک انقلابی به تمام معنا بود.

صادقی ابراز داشت: حاج قاسم، شخصیتی بود که جایگاه مدیریتی در مسائل کشور قرار گرفته بود بدون اینکه کوچکترین فکری برای بهره برداری خود و خانواده اش داشته باشد ولایت پذیری و یک سرباز واقعی برای ولایت بود او تمام اراده اش را با ولی زمان خود هماهنگ کرده بود وقتی در برابر رهبری قرار می گرفت با تمام وجود احساس می کردیم که یک سرباز واقعی ولایت و نظام است.

این کارشناس سیاسی افزود: زمان شهادت ایشان از تمامی اقشار کوچک و بزرگ زن و مرد بخاطر خلوص نیتی که داشت در دل همه جا گرفته بود و ملتی غمگین و ناراحت بودند. یاد و خاطر این عزیز هرگز از یاد ها نخواهد رفت چون او یک اسطوره مقاومت به تمام معنا بود.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=593332
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی