شهیدی رمضانی که در روز عید فطر به آرزویش رسید
+ پ -
شهیدی رمضانی که در روز عید فطر به آرزویش رسید

مراسم سی و سومین سالگرد شهید علی نمردی از شهدای دوران دفاع مقدس در مسجد علی بن ابیطالب (ع) روستای شهید مردان با حضور جمع کثیری از مسئولین و مردم با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری و تجلیل از خانواده شهید برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، شهید علی نمردی  فرزند احمد در تاریخ ۹/۶/ ۱۳۴۳ در زادگاهش روستای شهید مردان دیده به جهان گشود و در تاریخ ۲۳/۶/۱۳۶۱ در سن ۱۸ سالگی در  عملیات رمضان در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

 

شهید بزرگوارعلی نمردی شهید فرزند احمد در تاریخ ۹/۶/۱۳۴۳ در خانوادهای کشاورز و زحمت کش در روستای شهید مردان دیده به جهان گشود ودرهمان اوایل کودکی مادرش از دنیا رفت وا ز نعمت مهر مادری محروم گردید .

 

در سن هفت سالگی وارد مقطع دبستان شد و دوره پنچ ساله ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذراند و پس از پایان دوره ابتدایی به علت نبود مدرسه راهنمایی و فقر مالی خانواده اش مجبور به ترک تحصیل شد و برای کمک به پدرش درکنار او مشغول به کار کشاورزی شد .

 

وی از همان دوران کودکی نسبت به انجام فرائض دینی پایبند بود و همیشه درمجالس دینی و مساجد شرکت فعال داشت ونسبت به  همسالان خود در آن جو خفقان طاغوتی که خیلی ها نسبت به  نماز و مسجد بی اهمیت بودند همیشه در مسجد حضورداشت تا جایی که یک شب از طریق بلندگوی مسجد به دادن شعار علیه رژیم شاه مبادرت کرد که فردای آن روزبه پاسگاه ژاندارمری گزارش دادند و مامورین پاسگاه به این  روستا هجوم آوردند که خوشبختانه موفق نشدند ایشان را دستگیر کنند.

 

شهید بزرگوار زمانی که امام (ره) فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد، ایشان اولین نفری بود که جهت گذراندن دوره آموزش نظامی به مرکز میناب رفت ودر آنجا دوره مقدماتی آموزش نظامی را فرا گرفت و با شروع جنگ تحمیلی ایشان برای رفتن به جبهه لحظه شماری می کرد تا اینکه به او گفتند برای رفتن به جبهه باید رضایت نامه ولی داشته باشید و برای جهت کسب رضایت از پدر ش تلاش های زیادی کرد ، به طوری که پدرش بعد از شهادتش اظهار کرد دو شبانه روز ایشان لب به غذا نزدند تا توانستند رضایتش را جلب نمایند.

 

شهید علی نمردی در روز پانزدهم ماه مبارک رمضان سال۱۳۶۱ شمسی عازم به جبهه حق علیه باطل شد و بالاخره در عملیات رمضان واقع در منطقه شلمچه در تاریخ ۲۳/۴/۱۳۶۱ به سن هجده سالگی به فیض  شهادت که آرزوی دیرینه او بود نائل شد.

 

از خاطرات این شهید : مثل اینکه بر وی از قبل الهام شده بود وقتی که می خواست به جبهه عازم گردد ، از او پرسیده بودند کی بر می گردی؟ ایشان هم در جواب گفته بودند ان شاء الله  روز عید سعید فطر همین جا خواهم بود و چنین شد . درست روز عید فطر پیکر پاک ایشان را به شهید مردان آوردند  و بدن مطهر او را به خاک سپردند .

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff