تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 36078
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۸:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

شهید سید احمد هاشمى

نام: سید احمد نام خانوادکى : هاشمى نخل ابراهیمى فرزند: سید یوسف تاریح تولد: ۱/۷/۱۳۴۴ محل تولد: روستای نخل ابراهیمی بخش مرکزى- شهر میناب استان هرمزگان تاریخ شهادت: ۲۵/۴/۱۳۶۱ محل شهادت: جبهه شلمچه مدرک تمصیلى: فوق دیپلم به گزارش خبر نگار هرمز : سید احمد شاکرد ممتاز و ثمونه در سطع کشور مرکز ثربیت معلم […]


نام: سید احمد

نام خانوادکى : هاشمى نخل ابراهیمى

فرزند: سید یوسف

تاریح تولد: ۱/۷/۱۳۴۴

محل تولد: روستای نخل ابراهیمی

بخش مرکزى- شهر میناب استان هرمزگان

تاریخ شهادت: ۲۵/۴/۱۳۶۱

محل شهادت: جبهه شلمچه

مدرک تمصیلى: فوق دیپلم

به گزارش خبر نگار هرمز : سید احمد شاکرد ممتاز و ثمونه در سطع کشور مرکز ثربیت معلم یزد قسمت از زندیگنامه و خاطرات مرحرم سید احمد هاشمی فرژند مرحوم حاج اقا سید یوسف ساکن میناب جنوب معظم له در یک خانواده روحانی و سادات جلیل القدر در سال ۱۳۳۴شمسى چشم بحهان کشود; دوران خردسالى وى از اخلاق حمیده و صفات پسندیده مرحوم پدرشان برخوردار بودند تا اینکه در سن چهارسالکى مادرشان برحمت ایزدى پیوست و از شش سالکى مشغول به فراکرفتن قرآن مجید شد که در اثدک زمانى قرآن را یا د گرفت و در سن هفت سالگی وارد تحصیلات ابتدایی شد و هنوز تحصیلات ابتدایى را تمام نکرده که پدرشان نیز برحمت ایزدى پیوست. فلک تا بود اینش کار بود اولیاء و دوستان خدا امتحاناتشان بیشتر است خلاصه ششم ابتدایى را در میناب تمام و از آنجاییکه مرگ پدر و مادر کرد یتیمى بر رخسارشان پاشیده بود زندکى در میناب برایشان سخت و غیر قابل تحمل بود بنابراین به یزد که برادرشان جناب آقاى سید حمزه هاشمى که تحصیل علوم دینى مینمودند رهسپار کردید. در یزد تحصیلات دبیرستانى اش را نیز با موفقیتى چشم گیر و کم نظیر بپایان رسانید. در دوران تحصیلات دبیرستان سراسر فکر و اندیشه اش غرق در جستجو مهمات و مطالعه و تحقیق بود و نسبت به انجام برنامهای مذهبی فوق العاده عشق می ورزید به طوریکه تلاوت قرآن کریم را در مراسم صبحگاهی و همچنین با نوشتن مقالات و عبارات و نیز از طریق سخنرانیها در کلاس درس و در مجالس مذهبی در ارشاد دیگران می کوشید .

شهید سید احمد هاشمی در موقع مسافرت به شهرهای دیگر بیشتر در فراهم آوری کتابهای مفید و سودمند بحال اجتماع بود . چون از نظر مالی توانایی خرید کتابهایش نداشت ساعتها اوقاتش را صرف نوشتن مقالات در کتابخانه ها می کرد و با قرائت و در اختیار دانش آموزان دیگر گذاشتن در خدمت به اسلام می کوشید. بعد از اتمام دبیرستانها جهت ادامه تحصیل وارد دانشسرای راهنمایی یزد شد و تحصیلات دو ساله دانشسرا را با اخراز مقام اول در ایران بپایان رسانید .

در مسافرتهایی که به شهرها داشت کتابهای مذهبی و مفید به حال اجتماع را فراهم می آورد و لذا اغلب دوستانش را که قصد مسافرت داشتند به خرید کتاب ماموریت می داد بطوریکه در دوران تحصیلات دانشسرا یکی از دوستانش که سفری به اصفهان داشت سفارش نمود تا کتاب غرب زدگی جلال آل احمد را در صورت پیدا کردن برایش خریداری نماید که ضمن سوال دوستش ار کتاب فروشی توسط ساواک اصفهان دستگیر شده و در پی علت یابی و انگیزه خرید کتاب ضمن تماس ساواک اصفهان با ساواک یزد شهید سید احمد را از دانشسرا به ساواک اصفهان احضار می نماید ولی او که ار هوش سرشار و درایت عمیق بر خوردار بود ابتدا کتابهایی که از نظر رژیم منحوس بود را از خانشان به منزل همسایه شان برد و سپس خود را به ساواک معرفی می نماید که اتفاقا خانشان توسط ماموران مزدور آمریکایی ساواک بازرسی می گردد که طبق عمل پیش بینی شده خوشبختانه چیزی دستگیرشان نمی شود . تحصیل سید احمد هاشمی بعد از اتمام تحصیلات و اخذ فوق دیپلم جهت انجام خدمت در مدارس سعادت آبادفارس تدریس می نوماید . در شروع انقلاب خونبار امت شهید پررورمسلمان ایران به رهبری قائد عظیم الشان خضرت امام خمینی ره با سختراتی در اجتماعات و پخس اعلامیه های امام خمینی در جریان پریروزی انقلاب فعالیت می نماید .

بعد از پیروزى انقلاب در رابطه با تشکیل هیئت هفت نفره و شقسیم اراضى به منظور قطح دست خوانین، برخود لازم مى داند علاوه بر امر تدریس به عنوان یکى از اعضاى هفت نفره به اسملام خدمت مى نماید شهید سید احمد بعد از ۴ سال خدمت در سعادت آباد فارس به یزد منتفل شد. و به عنوان مربى تربیتى در آمورش و پزورش مهریز انجام وظیفه مى نماید.

شهید سید احمد ضمن شرکت در دعاى کمیل همیشه دعا مى کرد که خداوند او دا از سعادت شهادت بى بهره نسازد شهیدى که شبها شبها سجاده اش برای انجام نماز شب گسترده بود و پیوسته برای شهات و خیلى به سعادت ابدى و رسیدن به لقاء الله ملتمسمانه از خدا استمداد مى جست سرانجام با شرکت پیاپی در نبرد حق علیه باطل نداى امام امت را لبیک گفته و در تاریخ ۲۵/۴/۶۱در جبهه به فیض عظیم شهادت که آرزوی دیرینه اش بود رسید و به دیدار خدایش شتافت .

یادش گرامى، روحش شاده و راهش پر رهرو پاد در پایان شایسته است جهت پى بردن به روح متعالى مرحوم شهید و عمق سوز و گداز و عشق فراوان سید احمد براى شرکت در جبهه نبرد علیه باطل به درج مختصرى از تقاضاى به جبهه و وصیتنامه اش بپردازیم.

متن درخواست تقاضاى اعزام به جبهه شهید سید احمد هاشمى

از اداره آموزش پرورش شهرستان مهریز یزد:

«ریاست محترم اداره أموزش و پروردش شهرستان مهریز»

احتراما هنگام کارزار است و عاشقان راه حق را پروانه گونه بودن لازم، لذا چون اینجانب سید احمدهاشمى که در قسمت امور تربیتى اداره آموزش وپرورش مشغول انجام وظیفه هستم و در بسیج سپاه جهت اعزام به ببهه ثبت نام نمود. و موافقت ان اداره را ضرورى د یده ا ند. لذا استدعاى عاجزانه مى شود ما را از این خوان گسترده نعمت در جبهه هاى نبرد محروم ننمود. و موافقت خود را اعلام نمائید.

متن وصیت نامه شهید سید احمد هاشمی

بسم رب الشهداء و الصدیقین

در هنگام کوچ قران را گشودم و حاصلش این است که زینت بخش احوالنا این حقیر شد:

ان ا… اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند

فرزند و عیال و خان و مال را چه کند

دیوانه که هر دو جهانش بخشى

دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

خداى را شکر که به ما توفیق رهروی راهش را اعطا فرمود که اگر او عنایتى نمى کرد ما جسمى کوچک در بیابان پر فریب که مارهایش هر لحظه به رنگى طمع بلعیدن ما را دارند چه مى کردیم عاشقان روی یار به گرد او مى چرخند و مى سوزند و ما سوختگان راه امامتیم. اینک هنگام عاشوراست و خون و پیام با هم انسانها را مى خوانند و جبهه جلسه امتحانى است به گستردگى همه میدانهاى کارزار و پهنای همه تاریخ که در این جلسه نخست خود را مى آزمائیم که چند مرده حلاجیم و به خودشناسى نائل مى گردیم و خدا ایمان اگر خواند به لقا ئش مى شتابیم که آه چه زیباست دیدار او… که در همه جا هست و ما از او دوریم وچه بى حیا و بى معرفتیم که یار از من نزدیکتر به من است و این عجیبتر که من از وی دورم. دوست دارم برخیزم این حدیث نوشته شود: من طلبنى وجدنى و من وجدنى عرفنى و من عرفنى احبنى و من احبنى عشقتى عشقته ومن عشقته قتاته. جانا به خرابات آى تا لذا جان بینى جان را چه خوشى باشد هم صحبت جانانه چه زیباست از خود جدا شدن در لحظات اوج با او بودن. خدایا این چه حکایتى است که ایران را یکباره تکان دادى، مگرنه اینکه هر چه داریم از تو داریم و گوهرى که تو ما را اندکى لایق داشتى و به ما نا اهلان دادى تا ما را اهل کند گوهر شب چراغى، پیر مرادى که چراغ در کوچه هاى ظلمانى گرفت و ما را به رهبرى بنام روح خدا، امام خمینى، این شب زنده دار روز فریاد، علیه مستکبران همه تاریخ و فرعونیان و بلعم با عورهاى همه زمانها و همه مکانها، و واى بر ما اگر بدون عشق او بمیریم که اگر مردیم اعمالمان ضایع است. برادران و خواهرانم این مرد الهى را بشناسید، بشناسید، بشناسید و ارج نهید که هر چند قطره دریا را نمى شود محک زد. اینک زمان پر و بال زدن تا کوى دوست فرا رسیده پس سبکبال به پرواز در مى آییم. خدایا بر ما منت نهادى که گفتیم: الهم اجعلنى من جندک واجایتمان نمودى، چگونه شکران این نعمت را بجاى مى آوریم بجز با خونمان و گوشتمان و پوستمان که همه اینها از ما نیست که بر تو منت گذاریم و اینها همه از توست، پس الیه راجعون و ما انا ا…ئیم . برادران و خواهرانم؛ با تقوی و دعا و آگاهى و شب زنده دارى از خود جدا نشوید، و به سوی او اوج گیرید از گرفتاریها و مصائب مهراسید که دنیا میدانگاه آزمایش است ر رو سیاهیم اگر در این پهنه مردود شویم. در طریقت پیش سالک هر چه آید خیر اوست در صراط مستقیم دل کسى گمراه نیست .

بر در میخانه رفتن کاریگرنگان بود

خود فروشان را به کوی می فروشان راه نیست

بار خدایا دهانهای کثیفى به مقام و رهبرمان و ولایت فقیه توهین کرده و مى کنند، آنها را درهم شکن. خواهران مسلمان ایرانى اسلام تعارف بردار نیست اگر مى گوئی مسلمانی حجاب یکى از قوانین اسلام است اگر رعایت نکنى در مسلمانى تو شک است، این پوشش مقاومت و حدیث خون فاطمه (س) و فریاد انقلاب زینب و ام کلثوم و سرود نیایشهاى خدیجه و سنگر دفاعی انقلاب اسلامى و پاسدار تقوى خودت و کیان اسلام را حفظ کن. خدایا برما رحم کن و لحظه ای ما را به خودمان وامگذار، توفیق قدردانى از نعمتهایت و پیروى از نایب امام زمان، روح خدا، جان جانان، خورشید تابان، امام خمینى را به ما عطا فرما.

الهم اجعل محیا محمد و آل محمد و مماتى ممات محمد وآل محمد

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=36078
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل