شهر ایده آل شهر آرامش، احترام و اعتماد به شأن انسان هاست
+ پ -
شهر ایده آل شهر آرامش، احترام و اعتماد به شأن انسان هاست
نایب رئیس شورای عالی استان ها:شهر ایده آل شهر آرامش، احترام و اعتماد به شأن انسان هاست

شهر ایده آل شهر آرامش، احترام و اعتماد به شأن انسان هاست

نایب رئیس شورای عالی استان ها گفت: مدینه فاضله و شهر ایده آل شهری است که در آن دو رویی، دروغ و آلودگی نباشد و به شأن والای انسانی احترام گذاشته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، فیروز آقایی، نایب رئیس شورای عالی استان ها در هفتمین همایش شهر ایده آل کیش با تبریک هفته وحدت به مسلمانان جهان شهر ایده آل را دغدغه همیشگی بشر دانست و گفت: از زمانی که بشر تصمیم به ترک غار نشینی گرفت و یکجا نشینی را ترجیح داد شهر ایده آل آغاز شد.

وی به نظر فلاسفه مشهور تاریخ اشاره کرد و افزود: از ارسطو و افلاطون تا خواجه نصیر الدین طوسی همه به این نتیجه رسیدند که انسان ها باید به آسایش و آرامش کامل زندگی کنند.

آقایی ادامه داد: مدینه فاضله و شهر ایده آل همه به این نتیجه رسیدند تا انسان به قله سعادت برسد و نص صریح فارابی بزرگ رسیدن انسان به قله سعادت است.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به هدف و سعادت حدود ۲۰ عنوان در مورد شهر ایده آل ذکر شده است که زمانه آن را تغییر می دهد.

این مقام مسئول در شورای عالی استان ها اظهار کرد: شهر ایده آل مختص یک زمان و درجا زدن و فکر کردن به یک یا چند مقوله نیست بلکه جمع کردن تمام موضوعات شهری برای دست یابی به سعادت است.

وی با بیان اینکه شهر ایده آل باید از آلودگی های آب و هوا، آلودگی های صوتی و زیست محیطی دور بوده و آرامش بر آن حکم فرما باشد، بیان کرد: برای رسیدن به شهر ایده آل باید آموزش را از مقطع مهد کودک و دبستان آغاز کرد.

آقایی با اشاره به اینکه باید کودکان با هدف و چرایی تلاش برای دست یابی به شهر ایده آل آشنا شوند.

وی تاکید کرد: شهر ایده آل شهری است که در آن دروغ گفته نشود، دورویی از آن فرار کند، به حقوق دیگران احترام گذاشته شود و احترام و اعتماد در شأن و مقام انسان ها در آن ساری و جاری باشد.

رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی، وجود سرانه فضای سبز بالا، آرامش شهری، زیبایی معابر به گفته آقایی بخشی از ویژگی های شهر ایده آل است که باید رعایت شود.

وی با اشاره به استفاده از راهکارهای اندیشمندان حوزه های شهری و دانشگاهیان در رسیدن به شهر ایده آل، تاریخ کهن ایران زمین را دارای قوانین زیبایی در منظر شهری خواند و افزود: هرچند که دنیا پیشرفت کرده است اما تاریخ کهن ایران زمین همواره انسان ها را دعوت به آرامش، احترام به حقوق یکدیگر و دیگر ادیان و بازگرداندن اموال غارت شده کرده است و این ها همه از منزلت ایرانی است چه پیش از میلاد مسیح چه پس از ظهور اسلام.

نایب رئیس شورای عالی استان ها خاطر نشان کرد: شهر ایده آل فکری ایران پس از حمله کشورهای گوناگون به ایران آنچنان بر جهان مسلط شد که شرق و غرب را تحت تاثیر خود قرار داد.

هفتمین همایش شهر ایده ال به مدت دو روز در مرکز همایش های بین المللی کیش در حال برگزاری است

همچنین هفتمین نمایشگاه شهر ایده آل  تا ۳۰ آذرماه به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برپاست لذا علاقمندان می توانند از ساعت ۱۸ الی ۲۲ از نمایشگاه بازدید کنند.

انتهای پیام /

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff