شهروند عربستانی می‌تواند از پادشاه یا ولیعهد به دادگاه شکایت کند
+ پ -

پادشاه ۸۰ ساله عربستان در دیدار با مسئولان این کشور برای بررسی فساد در بخش‌های خصوصی و دولتی مدعی شد شهروندان این کشور می‌توانند از پادشاه یا ولی‌عهد به دادگاه شکایت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه ۸۰ ساله عربستان در ادعایی عجیب اعلام کرد که شهروندان عربستانی می‌توانند از پادشاه یا ولی‌عهد به دادگاه شکایت کنند.

روزنامه «الحیات»، گزارش داد که ملک سلمان در دیدار با مسئولان بخش مبارزه با فساد در بخش‌های دولتی و خصوصی عربستان گفته بود که در برخی کشورها رؤسای جمهور و سران کشور مصونیت قضائی دارند و نمیتوان از آنها شکایت کرد در حالی که هر شهروندی در عربستان می‌تواند از پادشاه یا ولی‌عهد یا یکی از اعضای خاندان حاکم شکایت کند.

وی همچنین اعلام کرد که راه اصلی مبارزه با فساد اجرای شریعت اسلامی است و گفت: از شما می‌خواهم اگر ایرادی در من میبینید و یا انتقادی به من وارد است آن را به اطلاع من برسانید.

این ادعای پادشاه عربستان زمانی عجیب به نظر می رسد که بر اساس حکم دادگاه همین کشور شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه به دلیل انتقاد از نظام حاکم عربستان و سرپیچی از ولی امر (پادشاه) به اعدام محکوم شده است.

در حالی که هر روز از بخشی از فساد مالی خاندان حاکم عربستان پرده برداری می شود (جزئیات بیشتر) ادعای شاه این کشور برای مقابله با فساد عجیب به نظر می‌رسد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff