شهرداری ها و شوراها محروم از برنامه ششم توسعه / مقدار مطالبات از دولت برای شهرداری ها مشخص نیست
+ پ -
شهرداری ها و شوراها محروم از برنامه ششم توسعه / مقدار مطالبات از دولت برای شهرداری ها مشخص نیست

رئیس شورای شهر تهران گفت:در برنامه ششم توسعه که داده شد است هیچ برنامه ای برای شهرداری هاو شوراها نیامده است و مقدار مطالبات از دولت برای شهرداری ها مشخص نیست .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران ، امروز ظهر در نسشتی بین خبرنگاران استان هرمزگان با اشاره به ساخت و سازهای غیر قانونی در مسیر رودخانه ها انجام می گیرد گفت: شهرداری هیچ پروانه ای با این ساخت و سازها آنها نداده اند و کارشان خلاف قانون است که با پیگیری های  و دادستانی های که انجام می شود تخریب این ساخت و ساز ها صورت می گیردکه باعث می شود حریم رودخانه ها باز شود.

 

وی افزود:در برنامه ششم توسعه که داده شد است هیچ برنامه ای برای شهرداری هاو شوراها نیامده است .

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه مقدار مطالبات از دولت مشخص نیست اظهار کرد: شهرداری ها در کشور زیاد هستند، با وجود هزار و ۸۴ شهر و هر یک از شهرداری ها  است و هر کدام از اینها یک مقداری مطالبات دارند و  دولت آنها را قبول نمی کنند و رد می کند.

وی افزود:در ارتباط با الزامات دولت در حمل و نقل عمومی در برنامه ششم چیزی جدیدی نیست و  با توجه به بیانه ای که داشته ایم و نتیجه ای که کمیسیون ها گرفته شده است همان مصوباتی که مجلس و دولت خودشان در مورد حمل و نقل عمومی داشته اندمصرف می شود.

چمران تصریح کرد:با توجه به برنامه های که دولت داده است برای حمل و نقل اگر همان ها را اجرا کنند ما راضی هستیم ، اما  مصوبه دولت که ۱۰ هزار میلیارد تومن در سال برای حمل و نقل عمومی برون شهری تعیین شده است که متاسفانه هیچ سالی این مبلغ داده نشده است.

وی با اشاره به مسئله دوگانگی در منطقه  قشم که بین شوراها و شهرداری ایجاد می شود افزود: با توجه به جلساتی که برای حل و فصل این مشکلات در جزیره قشم وکیش  برگزار شده است اما  متاسفانه به نتیجه ای نرسیده ایم.

چمران خاطر نشان کرد:با توجه به برنامه مالیات بر ارزش افزوده که دائمی شدن آن در مجلس مطرح است که هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم و وزرات دارای در این موضوع پیشگیری کرده است.

 

انهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff