شهرداری ها اعتبار و بودجه کافی ندارند/ توصیه می کنم از تهران الگوبرداری نکنید
+ پ -
شهرداری ها اعتبار و بودجه کافی ندارند/ توصیه می کنم از تهران الگوبرداری نکنید

رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری ها در حال حاضر از نظر اعتبار و بودجه در مضیقه هستند و تنها یک سوم عوارض شهری به شهرداری ها داده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان ها شامگاه روز شنبه در حاشیه آئین آغاز به کار هفتمین نمایشگاه بین المللی کیش در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نمایشگاه فرصتی برای تبادل اطلاعات و دانش نوین حوزه شهری است گفت: حضور فعالان اقتصادی در حوزه مدیریت و خدمات شهری فرصت نوآوری و استفاده از حوزه دانش داخلی را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه اگر شهرداری ها بتوانند در زمینه جذب سرمایه گذار در حوزه خدمات شهری موفق شوند کار بزرگی انجام داده اند، اظهار کرد: شهرداری ها در حال حاضر از نظر اعتباری بودجه لازم را ندارند و مالیات بر ارزش افزوده به اندازه کافی به شهرداری ها داده نمی شود.

چمران ادامه داد: قرار بود که عوارض شهری به شهرداری ها تعلق بگیرد اما هم اکنون تنها یک سوم عوارض به شهرداری ها داده می شود به همین دلیل آن ها تصمیم گرفته اند تا نیازهای خود را از طریق جذب سرمایه گذار برطرف کنند. سرمایه گذارانی که بتوانند به اداره امور شهری و افزایش امکانات رفاهی مردم کمک کنند.

وی در رابطه با هفتمین نمایشگاه شهر ایده آل در کیش بیان کرد: شرکت های حاضر در نمایشگاه تلاش کرده اند تا با نوآوری نیازهای شهرهای خود را برآورده کنند و برخی از شرکت ها نیز از فناوری های روز استفاده کرده اند که اگر این فناوری ها از خارج تامین شود علاوه بر صرف هزینه های بالا زمان بر نیز خواهد بود.

رئیس شورای عالی استان ها تاکید کرد: در کنار هم قرار گرفتن فناوری ها و توانمندی های شهرداری ها و شرکت ها فعال در حوزه شهری می تواند در تبادل اطلاعات و تجربیات مسوولان و مدیران حوزه های مدیریت و خدمات شهری مفید واقع شوند و نیازهای یکدیگر را رفع کنند.

وی با اشاره به اینکه آلودگی در شهرهای بزرگ یکی از معضلات شهری است در رابطه با الگو گیری از پایتخت برای توسعه فضای شهری گفت: به همه توصیه می کنم که از تهران الگو نگیرند، فضای سبز، ساختمان های بلند و بسیار امکانات که در تهران وجود دارد در شهرهای دیگر هم هست اما جمعیت بالا و آلودگی هوا از معضلات کلان شهر تهران است.

هفتمین نمایشگاه شهر ایده آل با حضور رئیس شورای شهر تهران و جمعی از مسئولان کشوری و محلی شامگاه شنبه در محل نمایشگاه های دائمی بین المللی کیش آغاز به کار کرد.

گفتنی است همایش دو روزه شهر آیده ال نیز از صبح یکشنبه با حضور رئیس شورای شهرتهران، شهرداران و اعضای شوراهای شهر، فعالان اقتصادی در حوزه مدیریت وخدمات شهری در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار می شود.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff