شهدا دلبستگی‌های کاذب را از جامعه زدودند

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: شهدا به ما آموختند که نباید دلبسته دنیا شویم، شهدا دلبستگی‌های کاذب را از دنیای ما زدودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام محمد عبادی زاده در یادواره شهدا بخش شمیل در روستای حسنلنگی اظهارداشت: فرهنگ شهید و شهادت و فرهنگ ایثار فرهنگی انسان ساز است و دشمن از انسان سازی که ذیل این فرهنگ انجام شود هراس دارد چرا که انسان‌هایی با فرهنگ ایثار و شهادت تربیت شده باشند هیمنه دشمنان را به هم خواهند زد.

وی افزود: دشمنان اسلام و دشمنان این مرز و بوم همواره از ذکر و یاد شهدا می‌ترسند و از همین بابت است که زنده نگه داشتن یاد شهدا از جایگاه رفیعی برخوردار است چرا که این مسئله پیام‌های عظیم و مهمی برای جوانان دارد که استفاده از آن پیام‌ها و دریافت آن به ضرر دشمن تمام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان کرد: نیاز است یادواره‌های شهدا در جای جای کشور، روستاها و محلات با شکوه و عزت هر چه تمام برگزار شود چرا که برگزاری این یادواره‌ها دارای خیر و برکات فراوانی است که جامعه از آثار آن بهره‌مند می‌شود.

‌عبادی‌زاده تصریح کرد: از پیام‌های مهمی که در دل یادواره‌های شهدا برای ما نهفته است؛ ارمغان عزت و آقایی برای ملت ایران است؛ اگر بخواهیم در تمام مجامع به عزت و سربلندی دست پیدا کنیم باید در سایه سار فرهنگ غنی ایثار و شهادت حرکت کنیم و از چشمه سار آن بنوشیم و دست از تعلقات برداریم‌.

امام جمعه بندرعباس اظهارکرد: فرهنگ ایثار و شهادت یعنی فرهنگی که به ما دل بریدن از دنیا و مادیات را می‌آموزد همانطور که نفوس مقدس شهدا دلبستگی‌های کاذب را از جامعه زدودند و از بین بردند از این رو ما نیز باید با پیروی از آنها دنباله روی سلسه جلیله شهدا باشیم.

وی ابراز داشت: فرهنگی که شهدا با آن عروج پیدا کردند فرهنگی است که در آن حقیقت تجلی پیدا می‌کند و به حیات طیبه دست پیدا می‌کنند از این رو جامعه‌ای که بخواهد خود را به حیاط طیبه برساند باید آن را در دامان پاک شهدا جستجو کرده و به توفیقات دست پیدا کند؛ از دیگر جلوه‌های فرهنگ ایثار و شهادت خدمت به مردم است و باید بدانیم بزرگترین و والاترین خدمت را به مردم شهدا کردند که جان خود را در راه آسایش، آرامش و امنیت مردم فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: کابوس دشمنان قسم خورده این مرز و بوم این است که فرهنگ، ایثار، شهادت و مقاومت در بین جوانان ما جا باز کند از این رو همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا جلوی گسترش این فرهنگ را بگیرند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/