تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 310302
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

شهدای مدافع حرم حماسه سازان کربلای امروز

این پیروزی ها کام تمامی شیعیان وآزادی خواهان جهان را شیرین کرد. این آزادی با تحمل سختی ها و به برکت جانثاری های رزمندگان اسلام وشهدای مدافع حرم رخ داده است. مدافعان حرم عزیزانی هستند که از سرزمین و حریم اهل‌بیت دفاع می‌کنند و اگر در دوران مقدس رزمندگان اسلام مدافع ولایت‌فقیه، ارزش‌ها و سرزمین ایران اسلامی بودند، امروز هم این رزمندگان مدافع حرم اهل‌بیت هستند.

شهدای مدافع حرم حماسه سازان کربلای امروز

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مدافعان حرم با تشکیل لشگر جهانی حزب‌الله عرصه را برای جولان جلادان شمر صفت در بلاد اسلامی تنگ کرده‌اند.

 

سپاس خدای را که به ما توفیق داد تهنیت‌گوی بزرگوارانی باشیم که در ادای تکلیف و صیانت از حرمین آل الله و شجره طیبه که نهال آن را حضرت ختمی‌ مرتبت محمد مصطفی (ص) بر بستر قلب‌های همیشه منتظر کاشته بود حماسه آفریدند؛ حماسه‌ای که بدیل آن را در عرصه عاشورای حسینی می‌توان یافت و امروز پرچم پرافتخار کربلا و روایت ایثارگر عاشورائیان بر شانه‌های استوارشان هست.

 

 

مدافعان حرم عزیزانی هستند که از سرزمین و حریم اهل‌بیت دفاع می‌کنند و اگر در دوران مقدس رزمندگان اسلام مدافع ولایت‌فقیه، ارزش‌ها و سرزمین ایران اسلامی بودند، امروز هم این رزمندگان مدافع حرم اهل‌بیت هستند، حال چه در کربلا باشد چه در زینبیه، ازنظر ما مسئولان باید به این مهم توجه داشته باشند.

 

 

روایت های عینی بسیاری از مسئولان و خانواده شهدا از خانواده های مدافع حرم گویای این است که نه تنها پرونده ای در بنیاد شهید ندارند بلکه با مشکلات بسیار زیاد اقتصادی هم مواجه هستند. در این میان جانبازان دفاع مقدس رسمی را بنا نهاده و با جانبازان مدافع حرم دیدار می کنند و همه این دیدار ها حاکی از این است که کوچکترین خدماتی به مدافعان حرم اعطا نگردیده است.

 

 

در روزگاری که یزید زمانه در چهره آمریکا و اسرائیل آل سعود و داعش به‌منظور منحرف ساختن اسلام ناب محمدی و ترویج افکار شیطانی در کشورهای اسلامی و دنیا نمایان شده، شما به‌حق توانستید ندای لبیک یا حسین (ع) را با بی‌زاری جستن از آنان و دفاع از دین خدا با تقدیم خون مطهرتان عملی کرده و عرصه را برای جولان دادن این جلادان شمر صفت با تشکیل لشگر جهانی حزب‌الله در بلاد اسلامی تنگ کنید.

 

 

متن بیانات مقام معظم رهبری : «حقیقتا هـم شـهدای شـما، هـم خانواده‌هـا، پـدران، مـادران و فرزنـدان آنـان، حـق بزرگی بر گـردن همـه ملت ایـران دارند. ایـن شـهدا امتیازاتـی دارند: یکـی ایـن اسـت کـه اینهـا از حریـم اهل‌بیـت در عـراق و سـوریه دفـاع کردنـد و در ایـن راه بـه شـهادت رسـیدند… امتیـاز دوم ایـن شـهدای شـما ایـن اسـت کـه اینهـا رفتنـد بـا دشـمنی مبـارزه کردنـد کـه اگـر اینهـا مبـارزه نمی‌کردنـد ایـن دشـمن می‌آمـد داخـل کشـور… اگـر جلویش گرفتـه نمی‌شـد مـا باید اینجـا در کرمانشاه و همـدان و بقیه اسـتان‌ها بـا اینهـا می‌جنگیدیم و جلـوی اینهـا را می‌گرفتیم. درواقع ایـن شهدای عزیـز ما جـان خودشان را در راه دفاع از کشـور، ملت، دیـن، انقلاب اسلامی فـدا کردند. امتیـاز سـوم هـم این اسـت کـه اینهـا در غربـت بـه شهادت رسیدند، ایـن هـم یـک امتیـاز بزرگـی اسـت، این هـم پیش خـدای متعـال فرامـوش نمی‌شـود». (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم)

 

 

نخست آنکه این عمل آنها حمایت از مسلمانان بی دفاع بوده و دوم دفاع از نظام اسلامی، سوم دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام و چهارم دفاع از انسان های بی گناه حتی غیرمسلمان، چرا که داعش متشکل از جنایتکارانی است که به هیچ فردی اعم از مسلمان و غیرمسلمان رحم نمی کنند و بشریت را هدف قرار داده اند.

 

 

اما فقط دفاع از حرم نیست که به آنها جلوه‌ ی دیگری داده، امتیاز دیگرشان کوتاه کردن دست متجاوزان از خاک ایران اسلامی است؛ آن هم نه در مرزهای کشور که کیلومترها دورتر از آن، یعنی دفاع از کشور، دین و انقلاب اسلامی.

 

 

اگر انسان می‌خواهد عبادت او مورد قبول واقع شود باید نسبت به ولایت پایبند باشد. اسلام دین حماسه است و باید در کنار رحمت قرار گیرد. احیای تفکر ناب اسلامی در راستای اسلام سیاسی تحقق پیدا کرده است. دنیای غرب امنیت را باید از ایران اسلامی یاد بگیرد. یکی از ارکان عقلانیت مشارکت مردمی است.

 

 

شهیدان مدافع حرم «با دشمنی مبارزه کردند که اگر اینها مبارزه نمی‌کردند، این دشمن می‌آمد داخل کشور. اگر جلویش گرفته نمی‌شد ما باید اینجا در کرمانشاه و همدان و در بقیه استانها با اینها می‌جنگیدیم و جلوی اینها را می‌گرفتیم. در واقع این شهدای عزیز ما جان خودشان را در راه دفاع از کشور، ملت، دین و انقلاب اسلامی فدا کردند.

 

 

بنابراین، مدافعان حرم در حال انجام و عمل به مهندسی فکری و فرهنگی و اندیشه ای حضرت علی (ع) هستند و در این راستا نقش اساسی و جدی ایفا می کنند و در حقیقت بخشی از مهندسی فکری سیره آن حضرت (ع) را محقق می کنند و برای دفاع از اسلام و انسان ها و بشریت و مسلمان ها، کیلومترها آن طرف تر از مرزهای کشور به دفاع می پردازند و از جان خود می گذرند و این مایه مباهات مسلمان ها و انسان های آزاده و آزادی خواه و عدالت خواه است.

 

 

شهدای مدافع حرم از جمله بی قرارانی هستند که در نشان دادن وفا و صیانت از شجره طیبه اهل بیت(ع) مرزها را در نوردیدند و با ولایت پذیری وایثاروشهامت و شهادت خود زیباترین تحلیل فلسفه ی قیام حسینی را برای جهانیان معنا و تفسیر عینی کردند. درجه این انسان عالم متعبد که برای احیای دین تلاش می کند و کسب علم و تدریس او برای احیای اسلام است، یک رتبه پیش از انبیا است.
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به احادیث ائمه معصومین(ع) مبنی بر اینکه عالمی که از دنیا می رود فرشتگان برای او گریه می کنند، تصریح کرد: اسلام با از دنیا رفتن علما دچار خدشه می شود که به این آسانی قابل جبران نیست.

 

 

این افتخار برای جامعه روحانیت و حوزه های علمیه می باشد که چنین شاگردانی تربیت کرده است که در هر عصر و زمان و مکان برای دفاع از ارزش ها و دین، آماده جهاد و شهادت هستند.

 

 

پیروزی سپاهیان اسلام در صحنه نبرد با استکبار وتکفیری ها در سوریه و آزادی شهرهای نبل والزهرا پس از ۴ سال مقاومت مردم  این دوشهر با ریگر این واقعیت را به اثبات رساند که خانه و مکر شیاطین از لانه عنکبوت ضعیف تر و سست تر است و این پیروزی ها کام تمامی شیعیان وآزادی خواهان جهان را شیرین کرد. این آزادی با تحمل سختی ها و به برکت جانثاری های رزمندگان اسلام  وشهدای مدافع حرم رخ داده  است.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=310302
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,222 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل