شهادت ۴۰۲۱ یمنی از جمله ۵۷۶ کودک از آغاز تجاوز عربستان به یمن
+ پ -
شهادت ۴۰۲۱ یمنی از جمله ۵۷۶ کودک از آغاز تجاوز عربستان به یمن
جدیدترین آمار از قربانیان حمله عربستان به یمن

شهادت ۴۰۲۱ یمنی از جمله ۵۷۶ کودک از آغاز تجاوز عربستان به یمن

مؤسسه «خانه آزادی» یمن در هفتمین گزارش آماری خود از اوضاع انسانی در یمن اعلام کرد که بر اثر حملات عربستان تاکنون ۴۰۲۱ یمنی شهید و ۷۰۱۷ تن نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  مؤسسه«خانه آزادی» یمن در هفتمین گزارش آماری خود از اوضاع انسانی در یمن اعلام کرد که بر اثر حملات عربستان تاکنون، ۴۰۲۱ یمنی شهید و ۷۰۱۷ تن نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارشی که شبکه خبری المنار از مؤسسه خانه آزادی یمن منتشر کرده است در این حملات همچنین ۵۷۶ کودک و ۲۶۱ زن نیز به شهادت رسیده‌اند و همچنین ۱۱۲۱ تن از زخمی‌ها کودکان زیر ۱۵ و ۷۸۲ تن نیز زن هستند.

بر اساس این گزارش، همچنین تعداد ۷۸۶ مجموعه مسکونی مورد حملات زمینی، هوایی و دریایی قرار گرفته است.

این مؤسسه تأکید کرد که در این حملات ۷۵۸۳ باب خانه مورد حمله قرار گرفته است که به‌صورت کلی یا جزئی تخریب شده و ۱۷۱ منزل بر سر ساکنان آن تخریب شده است و تعداد مؤسسات یا اموال عمومی که در این حملات تخریب شده است به ۱۰۶۴ مؤسسه می‌رسد.

بر اساس این گزارش، همچنین ۱۹۰ تا ۲۰۰ هزار خانواده مجبور شده‌اند برای فرار از حملات عربستان خانه و شهرهای خود را ترک کنند.

عربستان با حمایت مستقیم آمریکا از ۶ فروردین حملات گسترده‌ای را علیه ملت یمن و تاسیسات زیربنایی این کشور با ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن آغاز کرده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff