تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 496708
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس جمهور در جمع مردم بندرلنگه:

شهادت مدافعان وطن بر اراده ملت ایران در مبارزه با تروریسم افزوده است/ زیر بار استبداد و نوکری اجانب نمی رویم/ آمریکا و صهیونیست را از منطقه بیرون می کنیم

رئیس جمهور گفت: آنان که به پاسداران ما حمله می کنند بدانند کار غلط و خوناشام آنان به اراده ملت ما در مبارزه با تروریسم افزوده است.

شهادت مدافعان وطن بر اراده ملت ایران در مبارزه با تروریسم افزوده است/ زیر بار استبداد و نوکری اجانب نمی رویم/ آمریکا و صهیونیست را از منطقه بیرون می کنیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسن روحانی،رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در جمع مردم بندر لنگه با بیان اینکه اهالی هرمزگان مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند، اظهار کرد:هرمزگان یکی از استان استراتژیک و مطرح کشور است که با وجود بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز ساحلی، ۱۴ جزیره مهم وتنگه هرمز جایگاه استراتژیکی در منطقه دارد.

وی گفت: شهرستان بندر لنگه با سابقه چند هزار ساله روزگاری مهم ترین محل رفت و آمد دریایی در منطقه بشمار می رفته که یکی از اهداف ما در این سفر توسعه این بندر است.

روحانی با بیان اینکه در برابر شهدای مدافع مرزهای وطن که روز چهارشنبه به دست خوناشامان روحشان پرواز کرد،تعظیم می کنیم، افزود:مردان استواری که برای دفاع از مرزها، حفظ امنیت و آرامش از جان خود گذشتند و در این مسیر به دست تروریست هایی که به هیچ عنوان معیار انسانی مد نظرشان نیست شربت شهادت نوشیدند.

شهادت مدافعان وطن بر اراده ملت ایران در مبارزه با تروریسم افزوده است

وی با تاکید بر اینکه ملت ما بی تردید انتقام خون شهیدان را خواهد گرفت،تصریح کرد:ما نخواهیم گذاشت مزدوران به پاسداران، مرزبانان و کسانی که امنیت ما به دست آنهاست حمله ور شوند و نمی توانند از دست مردم مومن ایران فرار کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اجازه نمی دهیم تروریست‌هایی که سلاح و پولشان از کشورهای منطقه تامین می شود، آرامش داشته باشند؛گفت: آنان که به پاسداران ما حمله می کنند بدانند کار غلط و خوناشام آنان به اراده ملت ما در مبارزه با تروریسم افزوده است.

وی با اشاره به حمله صدام به مرزهایمان یادآور شد: در روز های آغازین جنگ به سایر همسایگان گفتیم ایران از پس این مزدوران بر می آید از این رو و زمانی که صدام در جنگ ایران ناامید شدند به کویت حمله کردند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت آفرین بوده است،گفت: کسانی که صدام را مایه امنیت منطقه می دانستندخطا کردند و خطای بالاتر امروز آن است که برخی تصور می کنند صهیونیست و آمریکا برای آنها امنیت آفرین است.

زیر بار استبداد و نوکری اجانب نمی رویم

روحانی با بیان اینکه ما خواهان روابط دوستانه و صمیمانه هستیم و هیچ گاه آغاز گر تجاوز نبودیم،افزود:ایران با تمام منطقه روابط دوستانه صمیمانه دارد اما برخی از همسایگان راه اشتباه انتخاب کرده اند و به آمریکا و اسراییل پناه برده اند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه ملت ما در ۲۲ بهمن با حضور پرشور نشان داد راه انقلاب، آزادی، استقلال و سیر حاکمیت ملی را ادامه می دهد،اظهار کرد: انتخاب ما یک انتخاب اسلامی و مردمی است و در طول چهل سال نشان دادیم که به دنبال امنیت و پیشرفت منطقه هستیم و امروز رفتار، گفتار ما نیز این حقیقت را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه در برابر ظالم می ایستیم به مظلومان کمک می‌کنیم و زیر بار استبداد و نوکری اجانب نخواهیم رفت، عنوان کرد:امروز به پشتوانه رهبری در سایه وحدت ،استقلال در راستای حفظ منافع ملی مشترک برای محافظت ایرانمان مقتدر ایستاده‌ایم.

روحانی با بیان اینکه تمام اقوام و مذاهب ما در کنار هم برادرانه زندگی می کنند، یادآور شد: یکی از اهداف قدرت های استکباری ایجاد اختلاف میان مذاهب و ملت ها بوده که در این را کاملا ناموفق بودند و گاهی توفیقاتی به دست آوردند

این مسئول عنوان کرد: همه باید متحد، برادر و برابر باشیم زندگی مردم هرمزگانی ، سیستان و بلوچستان ، خوزستان و سراسر ایران باید به گونه ای باشد که کسی نتواند تشخیص دهد فرد شیعه یا سنی است .

روحانی تاکید کرد: حفظ صلح  و وحدت میان اقوام و مذاهب از اهداف ما بوده و بین مسئولان سراسر ایران شیعه و سنی مرد و زن در کنار یکدیگر حضور دارند.

وی یکی از اهداف ایران اسلامی را شایسته‌سالاری دانست و گفت:وظیفه همه مسئولان فرمانداران و بخشداران در سراسر کشور است که ملاک گزینش و انتخاب افراد براساس شایسته سالاری باشد .

رئیس جمهور ادامه داد:در ایران اسلامی  همه زیر چتر قانون اساسی دارای حقوق مساوی هستند لذا  برای ما اساس قانون‌گرایی است همه باید به فکر منافع کل کشور باشیم.

رئیس دولت با بیان اینکه خداوند در چهل سال به ما استقلال آزادی جمهوری اسلامی داده است، اظهار کرد:عشق و ایمان ما اسلام ،قرآن و اهل بیت است و وجب به وجب خاک ایران برایمان عزیز است که برای آن خون می دهیم تا ایران محافظت کنیم.

وی یادآور شد: هدف دشمن این است که ما را خسته کنند و بین دولت،حاکمیت، نظام،قوای سه گانه، نیروهای نظامی و رهبری شکاف ایجاد و اعتماد مردم را نسبت به نظام سست کنند.

روحانی ادامه داد: قرآن به صراحت می‌گوید:” بین شما دعوا نزاع و ستیز نباشد چنانچه اگر اختلاف آمد، دشمن قوی می شود تا قدرت و عظمت شما زیر سوال قرار گیرد لذا امروز روز آزمایش برای همه ماست  و باید در این راه هوشیار باشیم.

زیرساخت های گردشگر در غرب هرمزگان افزایش می یابد

رئیس جمهور با اشاره به نعمت های الهی در جنوب کشور همچون خلیج فارس، دریای عمان و حضور مردمان خون گرم هرمزگانی گفت: بندر لنگه جاذبه گردشگری فراوانی دارد و با افزایش زیرساخت های گردشگری در این منطقه می توان بیکاری را ریشه کن کرد به طوری که دیگر فردی بیکار در این استان وجود نداشته باشد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه تلاش دولت حل و فصل معضلات و مشکلات جامعه و ایجاد آسایش و و رفاه برای مردم است، افزود: گاز رسانی به سراسر کشور به جز استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به خوبی صورت گرفته لذا تا پایان دولت دوازدهم به شهرستان‌های غرب هرمزگان گاز رسانی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه غرب هرمزگان سرزمینی مناسب برای پرورش ماهی و میگو است، اظهار کرد: طرح ۱۳ هزار هکتاری پرورش میگو را دنبال خواهیم کرد و یکی از اهداف تکمیل این طرح است.

توسعه بندر کنگ تا پایان دولت تدبیر

رییس جمهور با بیان اینکه علاوه بر طرح های قبلی برای منطقه غرب استان قول اعتبار ۵۹۵میلیارد تومانی خواهیم داد، عنوان کرد: یکی از طرح های ما توسعه بندر کنگ بوده و به مردم بندرلنگه قول می دهیم در سال ۹۸ و ۹۹ در طول این دولت اجرا شود.

رئیس دولت با اشاره به مشکلات صید و صیادی بندر لنگه بیان کرد:تاکید بر تسهیل صدور مجوز صیادی برای مردم داریم و این قول را می دهیم که این امر انجام خواهد گرفت.

تخصیص اعتبار ۳۰۰میلیاردی برای احداث بزرگراه ساحلی

وی با بیان اینکه بزرگراه ساحلی از منطقه پارسیان تا بندرعباس و از بندرعباس تا سیستان بلوچستان یک بخش آن اجرا شده است، گفت: ۱۲۰ کیلومتر دیگر آن باقی مانده و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این جاده اختصاص یافته چرا که جاده پارسیان تا بندرعباس اثر مهمی در گردشگری این منطقه دارد.

رییس جمهور با اشاره به توسعه دریایی تصریح کرد: حمل و نقل، صیادی، تفریح، گردشگری و جزایر روز به روز باید توسعه پیدا کند تا به اهدافمان بعد از چهل سالگی انقلاب که افزایش تولید و توسعه همراه با اخلاق و معنویت بوده دست یابیم.

روحانی با تاکید بر اینکه برای توسعه هرمزگان با پشتوانه مردم از مشکلات عبور خواهیم کرد، گفت: هر جایی که ملت و دولت در کنار هم بودند موفق بودیم و با همراهی یکدیگر آمریکا و صهیونیست در منطقه دچار شکست خواهند شد.

رئیس دولت با بیان اینکه ملت های منطقه را دعوت به برادری می کنیم، خاطر نشان کرد: نیاز به آمریکا و صهیونیست نداریم باید آنها را از منطقه بیرون برانیم تا ثبات و امنیت در منطقه حاکم شود و به برکت وحدت برادری و یگانگی راه را تا پیروزی نهایی ادامه خواهیم داد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=496708
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,114 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی