شهادت شیخ نمر نشان بی کفایتی خاندان آل سعود است
+ پ -
شهادت شیخ نمر نشان بی کفایتی خاندان آل سعود است

استاد حوزه و دانشگاه گفت:بررسی رفتار، حالات و گفتار شیخ نمر، حکایت می کند که ایشان دارای قلبی مملو از ایمان به خدا، رسول و حساب قیامت و دارای بصیرتی عمیق بود، به سخن گفتن بسنده نکرده، جز از خدا خوف نداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از سوریاس ؛ حجت الاسلام سالپور ، استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جنایت های آل سعود و به شهادت رساندن شیخ نمر گفت: بررسی رفتار، حالات و گفتار شیخ نمر، حکایت می کند که ایشان دارای قلبی مملو از ایمان به خدا، رسول و حساب قیامت و دارای بصیرتی عمیق بود به سخن گفتن بسنده نکرده، جز از خدا خوف نداشت .

وی افزود: در جرگه عالمانی قرار می گیرد که در شأن آنها می فرماید:« إِنَّما یَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ » از میان بندگان تنها دانشمندان(ربانی) خوف و ترس الهی دارند. همچنین مصداق بارز کلام امام صادق علیه السلام در تعریف عالم است که رفتارش تصدیق کننده گفتارش است .

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد:سیره رسولان الهی و ائمه اطهار علیهم السلام در تصمیم گیری ها نشان از نقش مهم زمان و مکان دارد .

 سالپور تصریح کرد: امامی در یک زمان و مکانی صلح و امام دیگر با توجه به شرایط مکان و زمان خاص خود قیام می کند هر چند هر دو یک مسیر و خط را دنبال می کردند.

وی ادامه داد: عالمان دینی با توجه به اسباب زمانی و مکانی زمان خود و با پیروی از سیره هدایتگران واقعی دین، با ژرف اندیشی، بهترین راه را برای اعتلای مکتب اسلام پی ریزی می کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: وقتی سردمدار یکی از مناطق اسلامی ، علنی و آشکارا با سردمدار کفر، در سرزمین وحی، مرتکب شرب خمر می شود ، شمشیر به دست، رقص و پایکوبی می کند، به نام اسلام، علیه اسلام فعالیت می کند و مسلمانان ر ا به خاک و خون می کشد از عالمانی مثل شیخ نمر که در مکتب انبیاء و اولیاء درس گرفته اند جز این انتظار نمی رفت که چهره کریه و زشتشان را رسوا و برملا کند هر چند خودش به مولای شهیدش امام حسین(ع) ملحق شود.

وی گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی رحمهالله علیه از زمینه های ظهور حضرت حجت علیه السلام است، یکی از نشانه های این ادعا هم، پرورش انسان های وارسته و عالمان شریعت مدار و گام نهادن آنها در جریان تحقق حکومت مهدوی است.

سالپور خاطر نشان کرد:حرکت شیخ نمر که پرورش یافته مدرسه انقلابی امام خمینی رحمه الله علیه است، فریاد عدالت خواهیش در خفقان سرزمین وحی و شهادتش در راستای شکل گیری جامعه آرمانی مهدوی است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff