شهادت شیخ نمر مغایر با اهداف اسلامی است/ تندروی های عربستان تضعیف آل سعود بهمراه دارد
+ پ -
شهادت شیخ نمر مغایر با اهداف اسلامی است/ تندروی های عربستان تضعیف آل سعود بهمراه دارد

نماینده مردم مرکز هرمزگان در مجلس با بیان اینکه شهادت شیخ نمر به دست آل سعود مغایر با اهداف اسلامی است، تاکید کرد:عربستان دچار مشکلات و اختلافات داخلی است این روش حکومت داری باعث تضعیف حکومتشان می شود.

منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با ضمن محکومیت عربستان گفت:اعدام شیخ مغایر با رفتار انسانی است و  اقدامی غیر انسانی و غیر سیاسی بود.

 

وی با بیان اینکه مسلمانان در جهان باید به دنبال وحدت باشند، اظهار کرد: عربستان نباید با اقدامات غیر انسانی خود باعث ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی شود.
وی افزود:آل سعود با اعدام رهبر شیعیان عربستان موجب ناراحتی و اعتراض جهان اسلام که این حرکت محکوم است.
نماینده مردم هرمزگان با بیان اینکه شهادت شیخ نمر به دست آل سعود مغایر با اهداف اسلامی است، تاکید کرد: حکومت عربستان باید دست از تند روی و افراطی گری های خود بردارد.
وی افزود: اتفاق منا نشان داد که عربستان دچار مشکلات و اختلافات داخلی است این روش حکومت داری باعث تضعیف حکومتشان می شود.
آرامی با بیان اینکه اقدامات آل سعود با اتکا به غرب است، تصریح کرد: جهان اسلام مملو از انسان هایی است که با ارزش زندگی می کنند اما عربستان که ادعای دارالغرای اسلام دارد با اتکا به جنگ و نفت عمل می کند.
وی با اشاره به اقدام سعودی ها در اخراج کارگزاران ایرانی از عربستان بیان کرد:عربستان دچار تندرویی های است و آن چیزی که در دنیای امروز محکوم است افراط و تفریط است لذا عربستان باید در رفتار سیاسی خود تجدید نظر کند.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه دیپلماسی دولت باید قوی عمل کند، خاطر نشان کرد: ایران ما کشوری مقتدر است که امنیت و پایداری آن متکی بر مردم منطقی و قانون مند است و عربستان به قدرت کشور ما پی برده لذا سیاست داخلی باید مطابق اصول دیپلماسی با حفظ امنیت ملی انجام می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff