شهادت شیخ نمر حاصل دیپلماسی لبخند و انفعال در سیاست خارجی است
+ پ -
شهادت شیخ نمر حاصل دیپلماسی لبخند و انفعال در سیاست خارجی است

رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم گفت : با توجه به تحولات جهان اسلام و عملکرد رژیم سعودی در کشتار مسلمانان احتمال شهادت شیخ نمر از سوی آل سعود می رفت اما دیپلماسی و سیاست خارجه دولت به سمتی بود که عربستان را در این جنایت مصر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام احمد غلامی ، رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم درگفتگو با خبرنگار قشم آزاد ، ضمن انتقاد از مواضع و سیاستهای  منفعالانه  دولت در اعدام شیخ نمربا اشاره به جنایات انجام شده در کشور نیجریه و حمله به شیخ زکزاکی گفت:دولت در موضع گیری خود در برابر کشتار مسلمانان در اقصی نقاط جهان منفعلانه برخورد می کند و اگر نوع نگاه ما به تحولات جهان اسلام  تغییر نکند، باید شاهد برخوردهایی تلخ تر از این باشیم.
وی افزود : از زمانی که دست ما به سوی کدخدا دراز شده شاهد آن هستیم که چگونه مزدوران آمریکایی جولان می دهند و گرنه  عربستان کشوری نبود که در مقابل سیاستهای خارجی  ایران قد علم کرده و اینگونه جسارت کند.

 

غلامی  با بیان اینکه در برابر گرگ صفتان نباید روی خوش نشان داد، اظهار کرد :  وقتی دشمن شمشیر را از رو بر مسلمانان کشیده و حتی در مناسک حج جان آنها را می گیرد ، دیپلماسی لبخند یک عمل بیهوده است و این موضع گیری دشمن را جسورتر خواهد کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قشم  با اشاره به موضع گیری  منفعلانه دولت در قتل عام شیعیان نیجریه گفت : انفعال در قضیه شیخ زکزاکی مسیر را برای شهادت شیخ نمر هموار ساخت و از طرفی عربستان اعدام شیخ نمر را از قبل رسانه ای کرده بود و در این مدت هیچ اقدامی از سوی مدعیان دیپلماتیک مشاهده نگردید .
وی بیان کرد: با شهادت امروز شیخ نمر دست آل سعود برای ضربه زدن به شیعیان عربستان باز شده و باید دید دولت تدبیر و امید چه سیاستی در برابر این اقدامات خواهد داشت.

 

غلامی تصریح کرد: آرزوی  ارتباط گرفتن برخی از سیاسیون با کدخدا باعث شده تا مزدوران کدخدا دیوانه وار و با نام اسلام مسلمانان را قتل عام کنند و ما در این بین فقط به بیننده تبدیل شده ایم.
وی با تاکید به لزوم تغییر دیدگاه دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم بیان کرد: دنیای غرب وآمریکا برای حل بحران و چالش های منطقه ای خود به سمت ایران  متمایل شده بودند که متاسفانه این چارچوب در دولت یازدهم رعایت نشده و همین علت زمینه سوء استفاده از ضعف دیپلماسی ایران را فراهم  کرده است.

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم با اشاره به وضع داخلی رژیم عربستان خاطرنشان کرد: نمی توان هیچ گونه امیدی به هدایت خاندان آل سعود داشت و باید با  دیپلماسی اقتدار  شیوخ  خودخواه و متکبر سعودی را در جای خود نشاند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff