شهادت امام علی درس دشمن شناسی می دهد/ افراطی گری افراد به ظاهر مسلمان باعث شهادت امیر المومنین شد
+ پ -
شهادت امام علی درس دشمن شناسی می دهد/ افراطی گری افراد به ظاهر مسلمان باعث شهادت امیر المومنین شد

علمای اهل سنت هرمزگان شهادت امام علی(ع) را نمونه افراطی و تندرویی دانستند و از جامعه اسلامی خواستارند برای حفظ وحدت با رعایت تقوا مانع از ایجاد اختلاف در جامعه شوند.

علمای اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره شهادت امام علی(ع) اظهار کردند:شهادت این بزرگوار با نقشه شوم افراد شیطان صفت و افراطی صورت گرفت که جامعه باید در برابر دشمنان به ظاهر مسلمان هوشیار باشد.

 

*قاتلان امام علی (ع) داعشیان زمان هستند

محمد صدیق بهجت،  امام جمعه اهل سنت بندرلنگه در گفتگو با هرمز با بیان اینکه شخصیت امام علی(ع) از دیدگاه اهل سنت از جایگاه بالایی برخوردار است، گفت:امام علی اولین یاور و همراه پیامبر در زمان قبل و بعد از بعثت بوده است.

وی با اشاره به اینکه شجاعت امام علی از بالاترین شجاعات است، افزود:امیرالمومنین اولین کسی بود که سن جوانی در بستر پیامبر خوابید و و در جنگ ها پیامبر همیشه حضور داشته و در سن ۲۵ سالگی در جنگ بدر در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرد و آنها را از پای در آورد.

بهجت تصریح کرد:حضرت علی (ع) بعد از رحلت پیامبر برای حفظ  وحدت جامعه خلفا را درحکومت اسلامی همراهی کرد.

وی بیان داشت: شهادت این بزرگوار به دست افراد تندرو و افراطی صورت گرفت و داعش های امروز ابن ملجم های زمان هستند.

 

*شهادت امام علی درس دشمن شناسی می دهد

عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه امام علی (ع) همراه و پیرو همیشگی پیامبر (ص) بود،گفت:امام علی را  از بزرگان آل رسول الله می دانیم و سخن ایشان حق و مدافع حقیقت بودند.

وی  اظهار کرد: شهادت این حضرت نشان دهنده مظلومیتشان است که با نقشه شوم افراد شیطان صفت صورت گرفت لذا باید دشمنان خبیث را بهتر بشناسیم و در برابر توطئه هایشان هوشیار تر عمل کنیم.

*جایگاه امام علی در اهل سنت بالاتر از خلفا است

عبدالعزیز افراز، امام جمعه اهل سنت سیریک تصریح کرد: امام علی (ع) در اهل سنت جایگاه اول دارد و حتی از حیث احترام و عزت بالاتر از خلفا است.

وی با بیان اینکه به شهادت رساندن امیرالمومنین فتنه و از باب بحران بود، افزود:افرادی به ظاهر مسلمان امام را شهادت رساندند لذا جامعه اسلامی باید در برابر این مدعیان دروغی هوشیار باشد.

افراز با اشاره به وحدت مسلمانان در منطقه تصریح کرد:باید با کنار گذاشتن سلایق شخصی و رعایت تقوا  افق دیدمان را بازتر کنیم و سلیقه ای عمل نکنیم چنانچه که این موارد رعایت شود اختلافی بوجود نمی آید.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff