شنیده های اپلی: قرارداد با سامسونگ جهت تولید چیپ ۱۴ نانومتری A9 در ۲۰۱۵

علی رغم اینکه روابط میان اپل و سامسونگ ضعیف، سست و غیرقابل پیش بینی است ، سایت خبری Korea Economic Daily گزارش می دهد اپل برای تامین چیپ های A9 مورد نیازش در سال ۲۰۱۵ دوباره سراغ سامسونگ آمده است.

به گزارش هرمز به نقل از نارنجی طبق شایعاتی که از گوشه و کنار به گوش می رسد، اپل مدت ها است قصد دارد سامسونگ را از چرخه تولید چیپ محصولات موبایلش کنار بگذارد و حتی برای جایگزینی TSMC با آنسرمایه گذاری هایی هم انجام داده است . تا جایی که احتمالا چیپ A8 نسل بعدی آیفون های سال ۲۰۱۴ را هم همین شرکت تولید خواهد کرد.
در این میان برخی هم از تلاش های اپل برای راه اندازی کارخانه تولید چیپ در آمریکا سخن می گفتند. به گونه ای که این شرکت چندی پیش حتی مرکز طراحی گرافیک ویژه خود را تاسیس نمود و ۲۰ نفر از مهندسان خبره AMD را هم به خدمت گرفت.
اما به نظر می رسد که با وجود تمام این تلاش ها، باز هم اپل موفق به تامین نیازهای خود در آینده نزدیک نخواهد شد و همچنان نیازمند دوست و رقیب دیرینه اش، سامسونگ خواهد ماند. و به همین دلیل (طبق شایعات) روز گذشته قرارداد تولید چیپ های A9 برای سال ۲۰۱۵ را با این شرکت منعقد ساخته است.