شناسایی عامل هک و کلاهبرداری از اپل آيدي در بندرعباس
+ پ -
شناسایی عامل هک و کلاهبرداری از اپل آیدی در بندرعباس

سرپرست پلیس فتا هرمزگان با اشاره به کلاهبرداری با دسترسی به اپل آیدی از دستگیری عامل هک گوشی آیفون در بندرعباس خبرداد.

علی اصغر افتخاری،سرپرست پلیس فتا هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمزبا اشاره به دستگیری شخصی که بادسترسی به اپل آیدی شهروندان اقدام به کلاهبرداری می کرد،گفت: پیرو شکایت فردی مبنی دسترسی غیر مجاز به اطلاعات گوشی، پیگیری موضوع در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طبق اظهارات شاکیه فردی ضمن تعویض رمز اپل آیدی گوشی آیفون و دسترسی به اطلاعات گوشی، بابت باز کردن قفل نیز از شاکیه اخاذی نموده است.

این مسئول انتظامی اذعان داشت: در ادامه پس از تحقیقات کافی و جمع آوری مستندات با اخذ دستور قضایی متهم دستگیر و تجهیزات رایانه ای وی برای بررسی بیشتر جمع آوری و به این پلیس منتقل شد که در بررسی تجهیزات تصاویر مربوط به شاکیه از سیستم رایانه ای خانگی متهم استخراج شد.

افتخاری اظهار کرد: طبق اظهارات متهم، وی با طرح دوستی و جلب اعتماد شاکیه تعدادی عکس از طریق نرم افزار پیام رسان واتس آپ دریافت و مابقی عکس ها را از روی پروفایل های شخصی شاکیه در صفحات شبکه های اجتماعی ذخیره نموده و با ترفندی خاص رمز اپل آی دی و سوالات امنیتی را تغییر داده  و گوشی را از دسترس خارج و بابت باز کردن قفل اخاذی کرده بود.

سرپرست پلیس فتا هرمزگان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه با استفاده از اپل آیدی می توان از راه دور به اطلاعات گوشی های اپل دسترسی داشت حتی المقدور خود کاربران برای گوشی خود اپل آیدی تعریف نمایند و از در اختیار قرار دادن آن به دیگران اجتناب نمایند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff