شناسایی عامل رفتاری و تغذیه ای باعث جلوگیری از بیماریها می شود
+ پ -
شناسایی عامل رفتاری و تغذیه ای باعث جلوگیری از بیماریها می شود

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: شناسایی و کنترل عامل رفتاری و تغذیه ای باعث جلوگیری بسیاری از بیماریها و مرگ و میرها در کشور می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی اکبر سیاری ، معاون وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران با اشاره به رسالت رسانه گفت:رسانه حکم قلب را دارد که می تواند یک جامعه پویا را زنده نگه دارد که از طریق ارتباط ها و نقش مثبت و منفی، آموزشی ، اطلاع رسانی ایجاد شناخت برای جامعه ایفا کنند.

وی افزود : در طرح تحول سلامت با این نگرش ما از روستا شروع کرده ایم که با جمعیت کم و مردم محروم که یک هزار و ۹۵۵ خانه بهداشت جدید در روستاها ساخته شد ، ۳۴۴ مرکز بهداشتی جدید در روستاها احداث‌شده و تعداد پزشکان در مناطق محروم به شش هزار و ۷۰۰ نفر رسید که دسترسی به داروهای اصلی از ۳۵۰ قلم به ۴۳۶ قلم رسید و ۲ مکمل جدید به برنامه مکمل یاری افزوده شد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در برنامه بازطراحی شبکه شهری سه هزار  ۶۶۴ پایگاه سلامت شهری و دو هزار و ۳۸۰ مرکز جامع سلامت راه‌اندازی شد، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های سال ۹۵ ادغام برنامه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر خواهد بود.

وی افزود: باید برای ۹۰ درصد مردم دسترسی به خدمات نوین سلامت ایجاد شودکه عوامل خطر برای ۹۰ درصد مردم باید شناسایی شوند و برای ۹۰ درصد که عوامل خطر شناسایی شد مراقبت صورت گیرد بنابراین باید به شعار ۹۰۹۰۹۰برسیم.

 

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد:عمده مشکلات سلامت مردم کشور از سه ناحیه است که شامل  آسیب های اجتماعی ، بییمارهای واگیر و بیماری های غیر واگیر است، بیماری های واگیر که عمدتا در این فصل هم است یک عفونت های تنفسی آنفلانزا، ایدز ، سل و مالاریا که در این استان با کنترل آن بسیار موفق شده است.

وی افزود: بیمارهای غیر واگیر که ریشه آن در هشت عامل خطر افراد  که تغذیه ناسالم است و با توجه به تحقیقاتی که در سال ۹۰ انجام شده است که ۸۸ درصد از افراد میزان مصرف سبزی و میوه شان کمتر از پنج واحد است که باید مصرف شود که استان هرمزگان نسبت به استان های استان های دیگر بیشتر مواجه هستیم.

سیاری تصریح کرد: میزان مصرف نمک تقریبا دو برابر استاندارد است در کشور و عمده نمک مصرفی در نان که بیشترین میزان نمک در نان لواشو بعد  بربری ،تافتون و سنگگ است که در استان هرمزگان بیشترین نان مصرفی لواش است که به همین دلیل میزان مصرف نمک شان زیاد است .

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: مصرف نمک باعث می شود که فشار خون بالا را در افراد ایجاد کنند که ۱۰ میلیون نفر ایران فشار خون بالا دارند زیرا این مریضی هیچ علامتی ندارد و زمانی افراد از مریضی خود اطلاع پیدا می کنند که عارضه های مانند مشکلات قلبی و عروقی کلیه پوکی استخوان و فشار وزرن را پیدا کنند .

وی افزود:میزان قندی که توصیه می شود ۲۵ گرم است قندی که در شکر و مرباجات، عسل و غیره است این مقدار است اما در کشور ما سرانه آن ۶۱ گرم است.

سیاری تاکید کرد: در گذشته بیشتر روغن جامد مصرف شده است که  روغن مایع وجود نداشته است و در روغن جامد ۳۰ درصد آن شامل اسید چرب ترانس است  که بدترین نوع روغن است  که در عروق افراد رسوب پیدا می کند .

وی افزود: کم تحرکی مشکل دیگر  است که در استان مشاهده می شود که افراد بالای ۵۰ سال ۱۵۰ دقیقه  پیاده روی در هفته و کودکان روزی یک ساعت و  مصرف دخانیات است که قلیان هر یک وعده قلیان معادل صد نخ سیگار است که ۸۰ درصد موادی که در تنباکو قلیان است از مواد شیمیایی و سرطان زاست که ۲۰ درصد آن فقط تنباکو است.

سیاری خاطر نشان کرد: فقر آهن در خانم های باردار  ایرانی ۱۴ درصد، در آمریکا ۱۷ درصد، در فرانسه ۲۵ درصد و در ترکیه ۳۰ درصد است که برای حل این معضل با  برنامه غنی‌سازی آرد با آهن که از سال ۷۶ در کشور شروع شد به‌دست‌آمده است.

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff