شماره گذاری بیش از یک هزار دستگاه موتور شارژی در کیش
+ پ -
شماره گذاری بیش از یک هزار دستگاه موتور شارژی در کیش
در هفته نخست تعطیلات نوروزی رقم خورد:

شماره گذاری بیش از یک هزار دستگاه موتور شارژی در کیش

رئیس پلیس راهور کیش از شماره گذاری موتورهای شارژی در نیمه اول سال ۹۵ در جزیره کیش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرگرد رضا سخایی رئیس پلیس راهور جزیره کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرس ،گفت: پرونده نزدیک به هزار موتور شارژی آماده شده و با برنامه ریزی هایی که در شورای ترافیک صورت گرفته این موتورها شماره گذاری خواهند شد.

 

وی افزود: این شماره گذاری به جزیره کیش اختصاص داشته و براساس تصویب  شورای ترافیک جزیره صورت می پذیرد.

 

سخایی همچنین با بیان اینکه موتورهای شارژی متعلق به پیست های تفریحی و هتل ها اجازه ورود به محدوده خیابان ها و شهر را ندارند ، افزود: براساس شیوه نامه ای که در سال ۹۴ برای آن ها تنظیم شده و به تصویب رسیده است موتورهای شارژی حق ورود به محدوده ترافیک شهری ندارند و باید در محل های تعیین شده تردد کنند.

 

وی ادامه داد: تنها موتورهای شارژی که تشکیل پرونده داده اند پس از شماره گذاری می توانند در شهر آن هم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تردد کنند.

 

رئیس پلیس راهور جزیره کیش تاکید کرد: با وجود قوانین به دلیل احترام به مسافران و گردشگران نوروزی در این ایام با آنان برخورد شدیدی نشده و به راهنمایی و تذکر اکتفا شده است اما پس از ایام نوروز به صورت جدید و مقتدرانه با آن ها برخورد خواهد شد.

 

وی به راکبان موتورهای شارژی توصیه کرد در هنگام استفاده از این وسیله که باید در محدوده مربوطه استفاده شود در شب با چراغ های روشن تردد کنند و استفاده از کلاه ایمنی را در اولویت استفاده از این وسیله نقلیه قرار دهند.

 

سرگرد سخایی با بیان حضورتعداد کثیری از هموطنان در جزیره کیش ، اظهار کرد: با توجه به حجم ترافیک بالا در این ایام تلاش شده است تا با تمهیدات لازم و اجرای محدودیت های ترافیکی در برخی معابر به روان سازی ترافیک کمک شود.

 

وی با بیان اینکه تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی جزیره کیش در مبادی ورودی هم به صورت حضوری به میهمانان آموزش داده می شود و هم با ارائه لوح های فشرده و بروشورها اطلاع رسانی می شود ، تاکید کرد: از مسافران و رانندگان جزیره درخواست کرد تا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به قوانین ترافیکی جزیره کیش که در تمام کشور زبانزد است احترام گذاشته و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

 

رئیس پلیس راهور جزیره کیش رعایت فاصله طولی، رعایت حق تقدم در تقاطع و میادین، استفاده از چراغ راهنما هنگام گردش، توجه به جلو، بستن کمربند ایمنی، استفاده نکردن از تلفن همراه در هنگام رانندگی، بوق نزدن در خیابان ها به هر دلیل و رعایت حق تقدم عابران را از مهمترین مواردی دانست که باید توسط رانندگان رعایت شود.

 

وی در ارتباط با بیشترین تخلفات گزارش شده در ایام نوروز ، بیان کرد: بیشترین تخلفات گزارش شده رعایت نکردن حق تقدم در میادین و تقاطع از سوی مسافرانی است که به دلیل آشنا نبودن با این قوانین گزارش شده است.

 

سخایی همچنین استفاده از تلفن همراه را از دیگر موارد تخلفات گزارش شده در این ایام برشمرد و اظهار امیدواری کرد هموطنان عزیز که برای گذراندن ایام نوروز و استفاده از آب و هوا و مناظر زیبای کیش به این جزیره سفر کرده اند با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و مقررات زندگی در جزیره کیش روزهای به یاد ماندنی با خود سوغات ببرند.

 

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس در ایام نوروز با حضور تعداد کثیر از هموطنان روزهای پر جمعیت و زیبایی را سپری می کند.

 

گفتنی است در سال بیش از یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر از این جزیره مرجانی بازدید می کنند.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff