شلیک هشدار ناوشکن روس به سمت قایق ترکیه‌ای در دریای اژه/مسکو وابسته نظامی آنکارا را احضار کرد
+ پ -
شلیک هشدار ناوشکن روس به سمت قایق ترکیه‌ای در دریای اژه/مسکو وابسته نظامی آنکارا را احضار کرد

یک ناوشکن روس روز یکشنبه پس از نزدیک شدن یک قایق ماهیگیری ترکیه‌ای در دریای اژه، مجبور به شلیک هشدار شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که یک ناوشکن این کشور امروز برای جلوگیری از برخورد با یک قایق ماهی‌گیری ترکیه‌ای، مجبور به شلیک اخطار شده است.

در بیانیه مسکو آمده است: «روز ۱۳ دسامبر ۲۰۱۵، خدمه کشتی گشت “اسمتلیوی” روسیه از برخورد با یک قایق ماهیگیری ترکیه‌ای در ۲۲ کیلومتری جزیره “لیمنوس” واقع در بخش شمالی دریای اژه جلوگیری کرد.»

این رویارویی زمانی رخ داده است که خدمه کشتی روس مشاهده کرده‌اند که یک قایق ماهیگیری ترکیه‌ای در حال نزدیک شدن به کشتی است و کمتر از یک کیلومتر با آن‌ها فاصله دارد. به نوشته پایگاه اسپوتنیک، قایق ترک به پیام‌های رادیویی و همچنین دیگر هشدارهای کشتی روس پاسخ نداده و نهایتا ناوشکن مجبور به شلیک هشدار شده است.

در زمان این شلیک دو کشتی ۶۰۰ متر فاصله داشته‌اند و پس از آن قایق ترکیه‌ای مجبور به تغییر مسیر شده است.

در پی این حادثه، «آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه فورا وابسته نظامی ترکیه در مسکو را برای ادای توضیحات احضار کرده است.

این تازه‌ترین مورد از تنش‌ها میان آنکارا و مسکو است. از ابتدای عملیات نظامی روسیه در سوریه ترکیه بارها به اقدامات تحریک‌آمیز علیه مسکو دست زده و در مهم‌ترین مورد از این اقدامات یک فروند جنگنده روس را ساقط کرد. پس از سقوط جنگنده روس در سوریه، مسکو تدابیر شدیدی را علیه آنکارا در دستور کار قرار داده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دو هفته قبل گفت رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه تا مدت‌ها بابت ساقط کردن هواپیمای روس افسوس خواهد خورد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff