تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 472189
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۰۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
هرمز گزارش می دهد؛

شغل نان و آب دار خود پارکبان پندارها/ وقتی پارکینگ ها پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند

پیدا کردن جای پارک به یکی از اصلی ترین دغدغه های رانندگان تبدیل شده و در این میان نیز عده ای سودجو با مشخص کردن محدوده ای فرضی در حاشیه خیابان ها، همچون خیابان بهادر شمالی، اقدام به دریافت وجه در ازای پارک خودروها می کنند. 

شغل نان و آب دار خود پارکبان پندارها/ وقتی پارکینگ ها پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سال هاست که در راستای فرهنگ سازی استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای کاهش تردد وسایل نقلیه شخصی، تلاش هایی صورت می گیرد که برخی از آن ها نیز توانسته موثر واقع شود اما با توجه به رشد روز افزون جمعیت و افزایش تعداد اتومبیل ها ،خیابان های باریک شهر دیگر پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند و پیدا کردن جای پارک به یکی از اصلی ترین دغدغه های رانندگان تبدیل شده است.  در این میان نیز عده ای سودجو با مشخص کردن محدوده ای فرضی در حاشیه خیابان ها، همچون خیابان بهادر شمالی، اقدام به دریافت وجه در ازای پارک خودروها می کنند.

تمرکز پارکینگ ها در نقاط محدود شهر

محمد مریدی، یکی از شهروندان بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به وضعیت پارکینگ های شهر بندرعباس، اظهار کرد: تعداد پارکینگ های شهر کم نیست و از نظر تعداد با مشکل مواجه نیستیم اما چیزی که برای ما مشکل ساز است جانمایی نامناسب این پارکینگ ها است که به صورت فشرده در چند نقطه ساخته شده اند.

این شهروند با تاکید بر جانمایی نامناسب پارکینگ ها، تصریح کرد: در مکان های پرتردد مرکز شهر پارکینگ های عمومی مناسب وجود ندارد و رانندگان مجبور به توقف در خیابان های همجوار این مراکز خرید یا درمانی هستند و از طرفی مردم ترجیح می دهند اتومبیل هایشان را در نزدیکی محلی که در آن جا کار دارند، پارک کنند.

مریدی با بیان شلوغی خیابان های مرکز شهر، خاطرنشان کرد: عدم استفاده از پارکینگ ها و پارک دوبل در خیابان های باریک مرکز شهر ترافیک های سنگینی ایجاد می کند که اغلب با تصادف و خسارت های مالی همراه است.

آشفته بازار پارکینگ ها

غلامرضا حیدری، یکی از شهروندان بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به امنیت پارکینگ ها، اظهار کرد: پارکینگ های بندرعباس هیچ امنیتی ندارند و از نظر ساختار از هیچ کدام از ضوابط مهندسی پیروی نمی کنند و هیچ سایبان و آفتابگیری برای اتومبیل ها در آن قرار ندارد.

این شهروند در ادامه تصریح کرد: پارکینگ های بندرعباس، بدون استثنا دارای دیوار، در ورودی و یک کانکس برای اخذ هزینه پارکینگ هستند و هیچ بهره ای از سایر الزامات یک پارکینگ نبرده اند.

حیدری با تاکید بر آشفتگی بصری این پارکینگ ها، بیان کرد: در آخر هفته ها و ایام تعطیل این پارکینگ ها گنجایش اتومبیل های پذیرفته شه را ندارند اما افراد مشغول در این پارکینگ ها همچنان اقدام به پذیرش خودرو می کنند که این مسئله موجب بی نظمی و اختلال در رفت و آمد می شود.

وی با اشاره به فاصله مفید بین دو خودرو، خاطرنشان کرد: در عقب هر خودرو باید ۶ متر فاصله مفید برای سهولت خروج از پارک فضا وجود داشته باشد و در طرفین نیز ۲/۵ متر فاصله بین دو خودرو برای باز کردن درها لازم است اما کارکنان پارکینگ ها تصور می کنند با خالی گذاشتن این مکان ها، فضا را هدر داده اند.

قبض جریمه، اینبار در دست پارکبانان

ناصریان، یکی از شهروندان بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به نبود فضای مناسب برای اتومبیل ها، اظهار کرد: در سطح شهر هیچ فضای مناسبی برای پارک خودروها وجود ندارد و در تمام مدتی که اتومبیل را در حاشیه خیابان پارک کرده ایم باید اضطراب جریمه شدن یا مورد سرقت واقع شدن را به جان بخریم.

این شهروند با تاکید بر خصوصی بودن پارکینگ ادارات و مراکز خرید، تصریح کرد: در رو به روی ادارات دیدن یک جای پارک خالی از محالات است و مردم مجبور به پارک دوبل و سوبل هستند که این امر موجب معطل شدن دیگر رانندگانی که قصد خروج از پارک را دارند می شود.

ناصریان بیان کرد: استفاده از پارکینگ برای ارباب رجوع های ادارات مقدور نیست و این امر در مراکز خرید نیز وجود دارد، تصور می کنم وجود فضای پارک برای شهروندان یکی از موارد لازم برای ادارات و یا مراکز خرید باشد که در اینجا به آن توجهی نمی شود.

وی با اشاره به عدم امنیت پارکینگ ها، عنوان کرد: در پارکینگ های عمومی هیچ تعهدی برای مراقبت از خودرو صادر نمی شود و در صورت به سرقت رفتن خودرو، وسایل جانبی و یا خسارت دیدن آن ها هیچ کسی پاسخگو نخواهد بود، این در حالی است که این پارکینگ ها برای پارک خودرو در آن مکان ها هزینه ای دریافت می کنند.

این شهروند خاطرنشان کرد: نبود فضای توقف علاوه بر پارکینگ ها برای ارگان های دیگر نیز کارآفرینی کرده است و در خیابان های شلوغ نظیر خیابان دانشگاه شاهد تابلوهای پارک فقط با کارت پارک هستیم که برای پارک در این مناطق باید برچسب ویژه ای را با پرداخت مبلغ ۴۰ هزار تومان به پارکبانان دریافت کنیم و در غیر این صورت آن ها نیز می توانند قبض جریمه صادر کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=472189
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی