شغل معتادان قشم به کودکان کار رسید+ تصویر
+ پ -
شغل معتادان قشم به کودکان کار رسید+ تصویر
فرآیندی برای فرار ازگرسنگی؛

شغل معتادان قشم به کودکان کار رسید+ تصویر

چندی پیش در یک اقدام هماهنگ معتادان قشم صاحب شغل و درآمد شده اند اما این شغل در این شهرستان فراگیر شد و زنان و کودکان کار را هم به زباله گردان اضافه کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد، چندی پیش معتادان قشم شغلی به عنوان زباله گردی برای خود دست و پا کردند تا مایحتاج روزانه خود را از این راه تامین کنند اما دیری نگذشت که این شغل به کودکان کار سرایت کرد ، کنار هر یک از سطل زباله در قشم که می روید، کودکی را خواهید دید که برای جمع کردن قوطی و شیشه های پلاستیکی درون سطل آشغال رفته و روزی خود را از سطل آشغال جمع می کند !

 

img_20161221_231818

کودکان کار در جزیره قشم که با دستفروشی ، گل فروشی و تکدی گری فرآیندی برای فرار ازگرسنگی را طی می کردند امروز به شغل معتادان قشم روی آورده اند تا چهره ای دردناک در این جزیره به نمایش بگذارند .

 

کودکان کار هروز ساعت ۶ صبح از خواب برمی خیزند و به جای آماده شدند و رفتن به مدرسه آماده رفتن به سمت سطل زباله ها در خیابان ها می شوند ، آنها به جای کیف مدرسه یک کیسه بزرگ در دست دارند و برای پر کردن این کیسه از یکدیگر سبقت می گیرند سبقتی که باید در درس و مشق می گرفتند اما سو مدیریت ها آنها را به سمت زباله ها کشاند .

 

خیلی از این کودکان اتباع بیگانه از تبعه افعان، پاکستان و هند هستند که با حضور قانونی یا غیرقانونی در جای جای این شهرستان پرسه می زنند و با زباله گردی امرار معاش می کنند .

 

با توجه به اینکه این کودکان در این شهرستان ماندنی هستند می توانند در آینده یک تهدید اجتماعی برای این شهرستان باشند چرا که بسیاری از جرم و جنایت و مشکلات اجتماعی از افرادی سر می زند که سواد و هویت اجتماعی مناسبی ندارند .

 

امیدواریم مسئولان شهرستان قشم این تهدید را جدی بگیرند چرا بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی موجود در شهرستان قشم را افراد این چنینی رقم می زنند که در گذشته کودکان کار بوده اند و حال به شغل هایی روی آورده اند که برای جامعه خطر آفرین شده اند .

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff