تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 488501
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان عنوان کردند؛

شعار مرگ بر آمریکا،شعوری ضدآمریکایی در جهان است/جنگ روانی دشمن در آستانه ۱۳ آبان نشانه وادادگی برخی از ترسوهاست

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه در روز ۱۳ آبان دانشچویان پیرو خط امام ابهت آمریکا را شکستنند، اظهار کردند: روز ۱۳آبان روز به ذلت کشیدن آمریکا توسط مردمانی است که ذره ای از مقاومت چهل ساله خود پشیمان نیستند.

شعار مرگ بر آمریکا،شعوری ضدآمریکایی در جهان است/جنگ روانی دشمن در آستانه ۱۳ آبان نشانه وادادگی برخی از ترسوهاست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه در روز ۱۳ آبان دانشچویان پیرو خط امام ابهت آمریکا را شکستنند، اظهار کردند: روز ۱۳آبان روز به ذلت کشیدن آمریکا توسط مردمانی است که ذره ای از مقاومت چهل ساله خود پشیمان نیستند.

۱۳ آبان روز ایستادگی است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به اینکه انبیاء و اهل بیت از حقایق جهان گیتی کاملا آگاه هستند، اظهار کرد: اگر انبیا و جانشینان انها نبودند همه چیز محدود بود.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه جوانان باید شناخت بیشتری نسبت به دین داشته باشند، تصریح کرد: ای جوانان قدر قرآن، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه را بدانید که با وجود آنها غنی ترین افراد جهان می شوید.

نعیم آبادی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز مبارکی است، عنوان کرد: روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش اموز بوده که برای ما دارای ارزش بسیار است.

وی افزود: زمانی که ۴۴۴ روز جاسوسان آمریکایی را نگه داشتیم برخی از بزدلان می ترسیدند که آمریکا حمله کند ولی ثابت شد که آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند.

خطیب جمعه بندرعباس بیان کرد: ۱۳ آبان درسی بزرگ برای ما و جهان اسلام داد که با شجاعت می توان در مقابل تمام ظلم ها ایستادگی کرد و ظالم را از بین برد همچنین با کشتار دانشجویان و جوانان بی گناه شناخت خوبی از استکبار به دست آمد.

نعیم ابادی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان سالگرد تبعید امام خمینی(ره) نیز است، گفت: امریکا هیچ غلطی تتوانسته بکند و در آینده هم نمی تواند کاری کند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: امیدواریم تعزیرات حکومتی با اجرای دقیق و گسترده مقررات اقتصاد جامعه را به سلامت برسانند.

نعیم آبادی با اشاره به روز پدافند غیر عامل گفت: همان گونه که در پدافند عامل در زمینه های نظامی به قدرت رسیده ایم باید در پدافند غیر عامل هم کاری کرد که جامعه به معصونیت کامل برسد و هیچ تهدیدی آن را به خطر نیندازد.

وی با اشاره به اینکه حمله به سفره ها را امریکا در همه جا اجرا می کند، بیان کرد: سفره های ما ثبات ندارد و بعضی از چیزها را از خارج از کشور وارد می کنیم برای همین است که ما را با تحریم ها می ترسانند ولی به لطف خدا از این تحریم ها نیز عبور می کنیم.

خطیب جمعه بندرعباس ادامه داد: اگر تلاش کنیم خودمان را از وابستگی نجات دهیم و دستگاه های تولیدی نیز به چرخه در آیند و از بخش کشاورزی حمایت شود نسخه امریکا که حمله به سفره هاست با شکست روبرو می شود.

نعیم ابادی در اخر شهادت امام رضا(ع) و رحلت پیامبر(ص) را تسلیت گفت.

شعار مرگ بر آمریکا،شعوری ضدآمریکایی در جهان است

حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی اظهار کرد: تقوی رمز رسیدن به درجات بالای کمال است انسان را می سازد و در سایه تقوی انسان می تواند به مقامی فراتر از فرشتگان دست یابد.

وی به حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر از زائران و دلدادگان اهل بیت از سراسر جهان در راهپیمایی بزرگ اربعین اشاره کرد و افزود: راهپیمایی امسال برخلاف تصور دشمنان حماسی تر و باشکوه تر از سال های قبل برگزار شد که پیام های  الهی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مهمی برای دولت ها و ملت ها جهان اسلام و شیعیان در برداشت.

خطیب جمعه کیش وحدت امت اسلام به ویژه جهان تشیع را یکی از مهمترین پیام ها و دستاوردهای حماسه بزرگ اربعین عنوان کرد و افزود: موج وحدت مسلمانان و شیعیان در واقعه عظیم فرهنگی اربعین با حضور میلیون ها نفر از کشورهای مختلف با ملیت های متفاوت نماد وحدت مسلمانان جهان و ارادت  به ساحت قدسی سالار شهیدان است.

وی با بیان اینکه تبلور تفکر عاشورایی در خلق حماسه های بزرگ، قدرت سازی کربلا برای آزادی قدس، یکی دستاورد عمیق و عظیمی است که دشمنان از این می ترسند ،تاکید کرد: کربلا، اربعین و راهپیمایی بزرگ این روز به میزانی در تولید قدرت توانایی دارد که دشمنان می ترسند که این قدرت سازی زمینه به دست آوردن قدس عزیز و آزادی آن شود.

وی همدلی و هماهنگی دو کشورایران و عراق را ازدیگر دستاوردهای مهم این راهپیمایی دانست و افزود: خیلی ها توطئه کرده و می کنند که رابطه بین عراق و ایران و مردم مسلمان این دو کشور را به هم بزنند اما همدلی این دو دولت و ملت از دستاورد این راهپیمایی بود.

حسن زاده با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحریم هایی که مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است تصریح کرد: خیلی های می گفتند که امسال کسی کربلا نمی رود مشکلات اقتصادی مردم را از پای درآورده و کسی قدرت رفتن به کربلا را ندارد اما مشاهده کردید که امسال اگر بیش از سال های گذشته مردم نرفته باشند قطعا کمتر نرفته اند.این نشان می دهد که تحریم ها و مشکلات اقتصادی هیچ تاثیر نسبت به مسائل دینی و انقلاب در مردم ندارد.

وی با گرامی داشت روز ۱۳ آبان این روز را از روزهای سرنوشت ساز انقلاب اسلامی نامید که یادآور سه خاطره بسیار مهم روز بازداشت و تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه پس از افشاگری عظیمی که امام (ره) انجام داد و لایحه ننگین فروش وطن در لوای قانون را افشا کرد و روز شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان توسط رژیم ستم شاهی و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام است و افزود: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به حدی مهم بود که امام (ره) این اقدام را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامیدند.

امام جمعه کیش ادامه داد: در این روز دانشچویان پیرو خط امام ابهت آمریکا را شکستنند و به جهانیان فهماندند که آمریکا شکست پذیر است زمانی که کسی نمی پذیرفت که می شود در مقابل آمریکا ایستاد؛ آن ها نشان دادند که می شود آمریکا را به زانو درآورد

وی ۱۳ آبان را روز پیوند دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برشمرد و با اشاره به استمرار جنابات آمریکا برعلیه ملت ایران و آغاز دور جدید تحریم ها نفتی در ۱۳ آبان به گفته ترامپ افزود: این پیوند سبب پیشتازی جوانگرایی در عرصه استکبار ستیزی و آمریکا ستیزی شده است و بحمدلله جوانان ایران اسلامی همواره در استکبار ستیزی پیشتاز بوده اند امرو هم در این عرصه پیشتازند.

خطیب جمعه کیش با تاکید براینکه امروز شعار مرگ برآمریکا یک شعار جهانی است افزود: جنایت های آمریکا موجب شده تا شعار مرگ برآمریکا به شعوری ضد آمریکایی در جهان تبدیل شود و این شعار به دلایل مختلف عقلی و نقلی تا زمانی که کینه توزی های آمریکا علیه ایران در قالب جنگ های مختلف رسانه ای، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ادامه دارد باید استمرار داشته باشد

وی با گرامی داشت روز فرهنگ عمومی و روزوقف، وقف را سرمایه ای ماندگار در جهت تحقق اهداف و پیشرفت نظام اسلامی عنوان کرد اظهار کرد: فرهنگ عمومی عرصه تعالی و ارتقاء باورهای بنیادین نظام اسلامی است.

حضور میلیونی در اربعین حسینی نقشه های دشمنان را خنثی کرد

حجت الاسلام مهدی دُری، امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان به اشاره به روش پیامبر اکرم(ص) در هدایت انسان ها به دین اسلام اظهار کرد: رفتار و اخلاق خوب پیامبر اکرم(ص) در هدایت انسان ها و تبلیغ دین اسلام به گونه ای بود که حتی دشمنان هم  از دشمنی خود به پیامبر شرمنده می شدند و این اخلاق و روش پیامبرگونه در وجود ما هم باید نهادینه شود.

امام جمعه رودان با بیان اینکه ما باید دغدغه هدایت گری داشته باشیم افزود: اگر کسی مسیر را اشتباه می رود کار نکنیم که زودتر در پرتگاه بیافتد بلکه باید با صبر و حوصله هدایت گری کنیم ودر طول عمرمان هدایت یک نفر همکار بزرگی است.

دُری با اشاره به حضور میلیونی شیعیان در پیاده روی عظیم اربعین حسینی امسال ادامه داد: در حالیکه دشمنان و استکبار جهانی درصدد تفرقه بین شیعیان ملت ایران و عراق بودند خیلی باشکوه جمعیت میلیونی در این راهپیمایی حضور پیداکردند و این مراسم به نحو احسن برگزار شد.

وی افزود: حضور خادمین در موکب های شهرستان های مختلف نشان از اخلاص، فداکاری و صبر این عزیزان بود که برای خدمت رسانی به زائرین حسینی شب و روز نمی شناختند و هرکسی در هر پست و مقامی افتخار می کرد که نوکر زائران امام حسین(ع) باشد و در واقع محل تمرین تواضع و فروتنی افراد بود.

امام جمعه رودان با اشاره به سه اتفاق مهم در سیزده آبان سال های قبل از انقلاب اسلامی اظهار کرد: در سال ۴۳ امام راحل توسط رژیم یهلوی به ترکیه تبعید شد، سال ۵۷ دانش آموزان فهیم تهرانی در میدان شهر بر علیه حکومت استبدای پهلوی تجمع کردند که با تیراندازی سربازان تعداد زیادی به شهادت رسیدند و همین دانش آموزان که ما آنها را به چشم بچه می بینیم کارهای بزرگی در طول تاریخ انجام دادند و سال ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان خط امام(ره) تسخیر شد.

دُری با اشاره ۱۵ آبان و روز وقف افزود: فرهنگ وقف باید در جامعه اسلامی ترویج شود و تنها چیز ماندگار و با ارزش برای انسان وقف مال است و با توجه ازیاد موقوفات در روضه خوانی، بهتر است افراد در مواردی که جامعه به آن نیاز دارد مثل وقف در ازدواج جوانان و کمک به تحصیل دانش آموزان و غیره مالشان را وقف کنند.

جنگ روانی دشمن در آستانه ۱۳ آبان نشانه وادادگی برخی از ترسوهاست

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به مراسم اربعین حسینی و حضور بیش از بیست میلیون نفر از سراسر جهان گفت: از جمله دستاوردهای حماسه اربعین می توان به وحدت جهان اسلام، ارادت مسلمین به ساحت سالار شهیدان، تبلور تفکر عاشورایی در خلق حماسه های بزرگ، قدرت سازی کربلا برای آزاد سازی قدس ، همدلی و هماهنگی دو کشور ایران و عراق و بی تاثیر بودن تحریم ها و مشکلات اقتصادی در اراده مردم بود.

میرزایی با اشاره به سانسور رسانه های وابسته به استکبار از انعکاس بزرگترین همایش جهان، اظهارکرد: نفرین بر اول و آخر آزادی که منادی آن آمریکا و انگلیس و منبع مالی آن آل سعود خبیث باشد چرا که نتیجه آن پیکرهای غرق به خون عزاداران نیجریه ای و مردم کباب شده میانمار است.

خطیب جمعه پارسیان ادامه داد: نتیجه آزادی غربی، سکوت خفت بار مدعیان دروغین حقوق بشر و توجیه احمقانه نظم نوین آمریکایی توسط غرب زدگان در مقابل جنایتهای آنان است.

وی فراگیری درس های سالار شهیدان برای همه جوامع و همه نسل ها ضروری دانست و تاکید کرد: درس حسین بن علی(ع) را این دانست که اگر امتی از دستور امامش سر پیچاند به ذلت کوفه بی علی ، مدینه بی حسن و جهان بی حسین گرفتار می گردد.

امام جمعه پارسیان تبلیغ فراوان دشمن در آستانه سیزده آبان و جنگ روانی آنان در تحریم های جدید را وادادگی ترسوها و گرفتن امتیاز از مردم ایران و تسلیم به دشمن دانست و تصریح کرد: روز سیزده آبان روز به ذلت کشیدن آمریکا توسط مردمانی است که ذره ای از مقاومت چهل ساله خود پشیمان نیستند.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل گفت: افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقا پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران از جمله نتایج پدافند غیر عامل است که توجه عموم مردم به آن ضروری است.

میرزایی در خصوص نامه آیت الله یزدی به یکی از مراجع تقلید، آن را صیانت از ارزش های انقلاب، ولایت فقیه و حفظ جایگاه مرجعیت دانست و اظهار کرد: هدف از جوسازی ها و غوغا های اخیر زدودن غبار از چهره فتنه گران و فتنه انگیزان است‌.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=488501
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل