ششمین روز مقاومت فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی + تصاویر
+ پ -
ششمین روز مقاومت فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی + تصاویر

نظامیان رژیم صهیونیستی در ششمین روز متوالی از تجاوز خود به مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان جهان که بدون اعتنا به اعتراضات بین‌المللی صورت گرفته است همچنان با مقاومت شدید مسلمانان فلسطینی روبرو هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ششمین روز متوالی اهانت صهیونیست  ها به مسجد الاقصی صبح امروز نظامیان صهیونیستی در حمایت از شهرک نشینیانی که وارد مسجدالاقصی شده بودند با فلسطینی های نگهبان مسجدالاقصی درگیر شدند و آنها را زخمی کردند.

این درحالی بود که شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه ای که بامداد امروز به وقت نیویورک منتشر شده است، خواستار خویشتنداری طرفین درگیر در مسجدالاقصی شده است.

شورای امنیت در این بیانیه ورود غیر قانونی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و حمله به نماز گزاران فلسطینی را که طی آن صدها نفر زخمی شدند محکوم نکرد.

در این بیانیه که به امضای ۱۵ عضو دائم شورای امنیت رسیده است، در خصوص تشدید درگیری‌ها در قدس اشغالی ابراز نگرانی شده است و از طرفین خواستار خویشتنداری و پرهیز از اقدامات تحریک آمیز و پایبندی به موضوع تاریخی(مسجدالاقصی) از لحاظ رفتاری و گفتاری شدند.

شورای امنیت از طرفین خواست تا نبست به قوانین بین المللی و حقوق بشر باشند و از  طرف های درگیر خواستار همکاری جهت آرام کردن اوضاع در امکان مقدس قدس شد.

از سوی دیگر، شبکه «اسکای نیوز» در پی صدور این بیانیه شورای امنیت گزارش داد که نظامیان اسرائیلی (بدون توجه به این بیانیه) صبح امروز حملات خود به فلسطینیان را در «عین اللوزه» در منطقه «سلوان» واقع در جنوب مسجدالاقصی از سرگرفتند.

در همین حال، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که پنج هزار نظامی صهیونیست امروز در مناطق مختلف قدس اشغالی  از جمله محوطه مسجدالاقصی برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی مستقر شدند.

سازمانهای فلسطینی با صدور فراخوانی روز جمعه (امروز) را روز یاری مسجدالاقصی نامگذاری کرده اند و از فلسطینی ها خواسته شده برای ممانعت از جنایات اسراییل امروز را در مسجدالاقصی جمع شوند و تظاهرات کنند. ۳۰۰ فلسطینی از نوار غزه به سمت قدس حرکت کرده اند تا با حضور در مسجدالاقصی نماز جمعه این روز را برپا دارند. رژیم صهیونیستی هم تدابیر شدید امنیتی را به مرحله اجرا در اورده و از ورود مردان پایین تر از سن ۵۰ سال و زنان پایین تر از ۴۵ سال به درون مسجدالاقصی جلوگیری کرده اند.

تصاویر زیر گوشه هایی از تشدید درگیریها ها در مسجد الاقصی توسط صهیونیستها را به نمایش گذاشته است:

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff