شرکت هنرمندان ۵۰ کشور در دومین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور «هولوکاست»
+ پ -
شرکت هنرمندان ۵۰ کشور در دومین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور «هولوکاست»

هنرمندان ۵۰ کشور دنیا در دومین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور «هولوکاست» شرکت کردند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هنرمندان ۵۰ کشور دنیا در  مسابقه بین‌المللی کاریکاتور هولوکاست شرکت کردند که این آثار تا یازدهم فروردین ماه به دبیرخانه این مسابقه ارسال شده است.

در این راستا می‌توان به هنرمندان کشورهای ایران، افغانستان، سوریه، لبنان، یمن، استرالیا، آمریکا، ونزوئلا، ازبکستان، اکراین، انگلیس، ترکیه، سودان، اسپانیا، صربستان، سنگال، روسیه، رومانی، نیجریه، مکزیک، هند، اندونزی، آلمان، فرانسه، مصر، دانمارک، کوبا، کلمبیا، چین، بلغارستان، کانادا و برزیل اشاره کرد.

بیشترین شرکت‌کنندگان در دومین جایزه کارتون و کاریکاتور «هولوکاست» از کشورهای ایران، فرانسه، برزیل، اندونزی و ترکیه بوده است.

بر اساس این گزارش، فراخوان این مسابقه در ۵ بهمن ماه سال ۹۳ اعلام شد و رسانه‌های غربی به خصوص رسانه‌های حامی رژیم صهیونیستی واکنش منفی برای برگزاری این مسابقه نشان دادند و حتی رادیو اسرائیل ضمن برنامه‌ای، برگزارکنندگان این مسابقه را «آدم‌خوار» توصیف کرده است.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر دومین دوره این مسابقه که سابقه برگزاری دوره نخست آن را نیز در کارنامه خود دارد و از داوران برجسته کاریکاتور محسوب می‌شود، بعد از برگزاری دور اول مسابقه «هولوکاست» به ۲۰ کشور دنیا ممنوع‌الورود و حتی تهدید به قتل شد.

دومین دوره مسابقه کاریکاتور هولوکاست توسط مجتمع فرهنگی سرچشمه تهران و به دبیری مسعود شجاعی طباطبایی و با حمایت سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff