شرکت سهامی زراعی جاسک پيشگام در تغییر الگوي كشت
+ پ -
شرکت سهامی زراعی جاسک پیشگام در تغییر الگوی کشت

مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: شرکت سهامی زراعی جگین الگوی موفق ثقدرتولید محصولات اساسی، برترین نماد و پیشگام در تغییر الگوی کشت در استان است.

به گزارش شبکه اطلاع‌ رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، سیروس اسدپور در جلسه مشترک با فرماندار و اعضای کمیته طرح‌های تولیدی روستایی جاسک گفت: تغییر الگوی کشت راهکاری برای توسعه “کشاورزی” و مهم‌ترین روش برای کاهش مصرف آب و توسعه بخش کشاورزی است.

وی افزود: امسال برای نخستین بار شرکت سهامی زراعی جگین با کشت متنوع محصولات شامل سیب زمینی، یونجه، انواع صیفی جات در جاسک کشت نموده و این شهرستان را از کشت تک محصولی هندوانه خارج کرد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان تصریح کرد: اجرای الگوی کشت، نه تنها به منظور مقابله با خشکسالی و کم آبی، بلکه به منظور کنترل هر چه بیشتر عوامل محدود کننده و بهره‌برداری بهینه از امکانات موجود ضرورتی اجتناب ناپذیر است؛ با تغییر الگوی کشت، محصولات دیگری از جمله گندم، جو، خربزه، یونجه، ذرت و کنجد و سایر محصولات با عملکرد مناسب در الگوی کشت قرار می‌گیرد که این امر ارزش اقتصادی بیشتری را عاید بهره‌برداران می‌کند.

وی افزود: مقدمات تغییر الگوی کشت در سطح شهرستان جاسک فراهم شده و در این راستا، هم اکنون توسعه کشت‌های جدید شهرستان به سرعت در حال انجام است.

اسدپور با اشاره اقدامات موثر تعاون روستایی در این زمینه، بیان داشت: شرکت سهامی زراعی جگین الگوی موفق نظام بهره‌برداری در تولید محصولات اساسی، برترین نماد و پیشگام در تغییر الگوی کشت در شهرستان جاسک و  استان هرمزگان است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به بحث توسعه تولیدات کشاورزی، عنوان کرد: اقدامات در این حوزه باید به گونه‌ای صورت گیرد که بتوانیم زنجیره کاملی از تولید برخی محصولات کشاورزی در شهرستان به ویژه محصولاتی مانند گندم، جو و سیب زمینی را به وجود آوریم همچنین تولید صیفی جات و ذرت در این شهرستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

اصلاح الگوی کشت در استان هرمزگان به صورت جدی دنبال می‌شود و شرکت سهامی زراعی جگین اولین تشکلی بود که حساسیت موضوع را دریافت البته خشک بودن استان و بحرانی شدن دشت‌ها هم بی تأثیر نبود که مسئولان استان را به فکر تهیه و تدوین الگوی کشت واداشت.

انتهای خبر/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff