تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 572340
تاریخ انتشار:یکشنبه 27 تیر 1400 - 8:58| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس:

شرکت زیرساخت نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS اقدام کند

مدرس در نشست کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس با تاکید بر اینکه شرکت زیرساخت نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS اقدام کند، گفت: برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ پساب توسط شرکت زیرساخت تعیین تکلیف شود.

شرکت زیرساخت نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS اقدام کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رضا مدرس رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس در دومین نشست این کمیته اظهار کرد: پس از ارائه گزارش مشاور منتخب در خصوص انجام مراحل، شروع زمانبندی مطالعات و شروع عملیات اجرایی، مقرر شد مشاور پروژه طی در راستای کوتاه کردن زمان مطالعات به گونه‌ای عمل کند که نقشه های اجرایی و اسناد مناقصه مورد نیاز بخش اول عملیات اجرایی مرحله بازسازی تصفیه خانه فاضلاب را به شرکت زیرساخت تحویل نماید.

وی افزود: در این راستا، دفتر فنی شرکت آب و فاضلاب با توجه به مطالعات قبلی باید همکاری لازم و موثر را در این خصوص داشته باشد.

رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس، تصریح کرد:  کلیه مطالعات مشاور باید به نحوی تکمیل و تحویل شرکت زیرساخت گردد که بتوان بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی شده، عملیات اجرایی فازهای بعدی را شروع کرد.

مدرس با اشاره به دیگر مصوبات این نشست، افزود: برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ پساب به میزان  ۱٫۵مگاوات باید طی مدت زمان یک هفته توسط شرکت توسعه زیرساخت و معاونت عمرانی استانداری تعیین تکلیف شود.

وی همچنین گفت: دفتر فنی استانداری پس از مکاتبه شرکت زیرساخت، باید طی مدت زمان ۱۰روز، نسبت به تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز ساخت مخزن ۱۰هزار متر مکعبی اقدام کند.

رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس با بیان اینکه TSS پساب ورودی به دریا طی مدت زمان کوتاهی خوشبختانه از  ۳۵۶ به حدود ۱۷۰ رسیده است، اضافه کرد: شرکت زیرساخت در این نشست مکلف شد طی دو هفته، نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS_ به عنوان یکی از پارامترهای مهم در سنجش آب و فاضلاب_ اقدام نماید.

مدرس عنوان کرد: در گام نخست و طی یک پروسه شش ماهه، با مجموعه اقداماتی که انجام خواهد شد، از ورود پساب فاضلاب به دریا در منطقه شهری جلوگیری خواهیم کرد و سپس این پساب پس از شیرین سازی در اختیارصنایع غرب بندرعباس و منطقه ویژه اقتصادی قرار می گیرد.

گفتنی است با توجه به ضرورت تسریع در اجرای طرح ساماندهی پساب فاضلاب بندرعباس و همکاری همه جانبه در این خصوص و همچنین قرارداد واگذاری حق استفاده از پساب مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس در ازای تأمین سرمایه برای احداث، ارتقا و توسعه تاسیسات جمع آوری و تصفیه فاضلاب، رضا مدرس از سوی استاندار هرمزگان،  به عنوان رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس منصوب شده است.

همچنین مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، شهروز شجاعی مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس ، حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، عطا معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به عنوان اعضای این کمیته و امین قصمی به عنوان دبیر کمیته و فرشید دستوان به عنوان عضو و سخنگوی کمیته راهبری پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس منصوب شده اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=572340
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,559 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی