شرکت در سرشماری نفوس و مسکن یک وظیفه ملی است/خودباوري ملی از دستاوردهای دفاع مقدس می باشد
+ پ -
شرکت در سرشماری نفوس و مسکن یک وظیفه ملی است/خودباوری ملی از دستاوردهای دفاع مقدس می باشد

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی سرشماری ملی نفوس و مسکن را یکی از موضوعات مهم برای برنامه ریزی کلان کشور دانست و گفت: شرکت در سرشماری نفوس و مسکن یک وظیفه ملی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  میناب جنوب،حجت الاسلام بارانی امام جمعه توکهور-هشتبندی در اجتماع عظیم نمازگزاران جمعه در مسجد جامع هشتبندی با اشاره به اتمام هفته دفاع مقدس و تشکر از برنامه های انجام شده در این هفته گفت: برگزاری یادواره شهدا و  قدردانی از خانواده های معظم شهدا ،جانبازان و آزادگان است  مایه عزت و افتخار و سربلندی ما هستند لذا یک لحظه هم نباید از تکریم و تعظیم این بزرگواران غفلت کنیم.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی در تبیین دومین درس هفته دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه ای پایان ناپذیر است افزود: باید همگی اقشار مردم و کسانی که همسنگر شهدا بودند بتوانند دفاع مقدس را به خوبی به تصویر بکشند تا برای نسل های آینده ما الهام بخش باشد.

حجت الاسلام بارانی تکیه بر واقعیت ها و خودباوری ملی را یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس برشمرد و اظهار داشت: ما آن روز ،دشمن رابراساس واقعیت ها شناسایی کردیم و با او جنگیدیم و دوستانمان را هم بر همین اساس در کنار خود قراردادیم.
وی بیان داشت: به فرموده رهبری در آنجا ما دچار اشتباه محاسباتی نشدیم؛ به دشمن لبخند نزدیم؛به دشمن خوشبین نبودیم و به آنها حسن ظن پیدا نکردیم ؛اکنون اگر می خواهیم این انقلاب بدرستی ادامه پیدا کند باید در معادلات بین المللی  دچار اشتباه محاسباتی نشویم و بهترین راه رسیدن به این هدف اطاعت از ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب است و هرکجا ودر هر دورانی که از مسیر رهبری و ولایت منحرف شدیم شکست خوردیم لذا اینها نکات کلیدی و درس های دفاع مقدس ماست که باید به آن توجه کنیم.

امام جمعه توکهور-هشتبندی به تکریم و معارفه بخشداران منطقه درخطاب به بخشدار جدید این منطقه گفت: ایجاد وحدت و همدلی در بین مسئولان و مردم و اقوام و گروههای مختلف در جهت خدمت رسانی بهتر به مردم است و با حضور در بین مردم با درد و رنج و مشکلات آنها آشنا در در جهت رفع آنها تلاش نمایید.
بارانی با اشاره به موضوع مهم سرشماری ملی نفوس و مسکن با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم برای برنامه ریزی کلان کشور همین داده های آماری و اطلاعات جمعیتی است افزود: ارائه دقیق اطلاعات یک وظیفه همگانی و ملی است و در منطقه ماهم یکی از مولفه های پیشرفت و ارتقا همین مساله جمعیت است که نقش مهم و تاثیرگذاری در ارتقا منطقه دارد لذا مشارکت در این طرح ملی یک وظیفه همگانی است.
حجت الاسلام بارانی ،مردم داری و رابطه خوب و مهربانانه با مردم؛قانون مداری و روز آمدی سه محور اساسی در کار پلیس دانست و تصریح کرد: مردم انتظار دارند نیروی انتظامی مقتدرانه حافظ امنیت آنها باشند و مال و جان و ناموسشان از گزند دزدان و حرام خواران در امان باشد.

امام جمعه توکهور-هشتبندی در بیان توصیه دوم به مقوله احساس امنیت و جنبه روانی آن در کنار امنیت اشاره کردند گفت: احساس امنیت جایگاهش از خود امنیت کمتر نیست لذا آحاد جامعه و مومنین باید احساس امنیت کنند و در مقابل افراد شرور و مفسد جامعه باید احساس کنند هر کجا خیانتی و خطایی کردند نیروی انتظامی مقتدرانه آنجا حاضر و آماده است.
وی دقت و قاطعیت بر اساس قانون ؛دیانت و مهربانی با مردم را دو عنصر در محبوبیت کار نیروی انتظامی برشمرد و اذعان داشت: بحمدلله در مجموعه نیروی انتظامی کشور این شاخصه موجود است و باید هر چه بیشتر تقویت شود.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff