شرکت‌کنندگان آزمون دکترای دانشگاه آزاد در انتظار اعلام نتایج/ ارتباط بین سکوت مسئولان و رشته‌های بدون مجوز
+ پ -
شرکت‌کنندگان آزمون دکترای دانشگاه آزاد در انتظار اعلام نتایج/ ارتباط بین سکوت مسئولان و رشته‌های بدون مجوز

شرکت‌کنندگان آزمون دکترای دانشگاه آزاد در پیگیری از این دانشگاه برای آگاهی از زمان اعلام نتایج با سکوت مسئولان مواجه شدند، این شرکت‌کنندگان می‌خواهند بدانند عدم اعلام نتایج با رشته‌های بدون مجوز ارتباطی دارد یا خیر.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان آزمون دکترای سال ۹۴ دانشگاه آزاد که بهمن‌ماه سال گذشته در این آزمون شرکت کرده‌اند و حالا در انتظار اعلام نتایج آزمون هستند پس از پیگیری معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد جواب مطمئنی نشنیده‌اند.

این افراد می‌گویند در حالیکه قرار بوده اوایل خردادماه نتایج اعلام شود حالا می‌گویند اواسط خرداد سوال کنید تا اگر زمان اعلام نتایج مشخص شده بود از آن اطلاع یابید یعنی ممکن است اواسط خرداد هم نتایج اعلام نشود.

این شرکت‌کنندگان می‌گویند سال گذشته با اینکه آزمون دیرتر برگزار شد ولی نتایج زودتر اعلام شد ولی امسال حتی سوالات و کلید آن نیز منتشر نشده است.

برخی از این شرکت‌کنندگان که در آزمون دکترای سازمان سنجش در کدرشته‌محل مورد علاقه خود قبول نشده‌اند منتظر هستند تا با آگاهی از نتیجه آزمون دانشگاه آزاد برای آینده خود تصمیم‌گیری کنند و عدم آگاهی از اعلام نتایج سبب شده تا این افراد با سرگردانی مواجه شوند.

البته برخی هم این مساله را با رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد مرتبط می‌دانند.

سال تحصیلی گذشته با افزایش غیرقانونی ظرفیت‌ تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد مواجه بودیم که این مساله با پیگیری نهادهای بالادستی مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی، مجلس و وزارت علوم همراه شد تا بالاخره قرار شد رشته‌های بدون مجوز تا اردیبهشت ۹۴ از سوی شورای گسترش آموزش عالی بررسی شده و نتیجه بررسی اعلام شود تا رشته‌های غیرقانونی حذف شده و رشته‌هایی که بتوانند مجوز را کسب کنند به فعالیت خود ادامه دهند و حالا اردیبهشت ۹۴ به پایان رسیده و دانشگاهیان منتظر اعلام نتیجه بررسی شورای گسترش هستند.

وزارت علوم به منظور اطلاع رسانی به دانشجویان، لیست رشته‌های دارای مجوز از شورای گسترش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را منتشر کرد و در این لیست رشته‌های دانشگاه آزاد هم در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت جداگانه منتشر شد و هنوز هم جلوی برخی رشته‌ها این جمله درج شده است: «مجوز صرفا تا اردیبهشت ۹۴».

شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه اعلام کرد که رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد تا پایان اردیبهشت تعیین تکلیف می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: تعدادی از رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد تعیین تکلیف شده و بررسی تعداد دیگر تا پایان اردیبهشت به اتمام می‌رسد و دانشگاه آزاد قول داده است با همکاری‌هایی که انجام می‌دهد رشته‌های بدون مجوز هم شاخص‌های لازم را کسب کنند.

و اکنون زمان اعلام نتیجه این بررسی‌هاست تا داوطلبان بلاتکلیف نیز تعیین تکلیف شده و بتوانند برای آینده خود تصمیم‌گیری کنند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff