شرط دوام بنگاه های اقتصادی کشور در گرو هم افزایی کارگر و کارفرماست  

+ پ -
شرط دوام بنگاه های اقتصادی کشور در گرو هم افزایی کارگر و کارفرماست   
سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب:

شرط دوام بنگاه های اقتصادی کشور در گرو هم افزایی کارگر و کارفرماست  

سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب دوام و بقای بنگاه های اقتصادی کشور را در گرو تحقق تقابل و تعامل دوسویه کارگر و کار فرما دانست و گفت: تقابل و تعامل دوسویه کارگر و کارفرما زمینه پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور را محقق می سازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  میناب جنوب،فیروزه میرابی، سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب در حاشیه همایش روز جهانی کارو کارگر در شهرستان میناب گفت: در کشور ما بر اساس دیدگاه های توحیدی مُنبَعث از قرآن ،کارگز قبل از هر چیزی یک انسان است که خداوند او را اشرف مخلوقات نامیده و اور زا به ردای مرصع و لقد کرمنا بنی آدم “مفتخر و ملبس نموده انسان دارای کرامت ذاتی است و این کرامت را خداوند به او ارزانی داشته است.

 

میرابی اظهار کرد: ارزش و حرمت نیروی کار صرف پرداخت حقوق و دستمزد خلاصه نمی شود بلکه علاوه بر تاکید و اصرار بر مولفه پرداخت کامل و به هنگام حق السعی کرگران نگه داشتن حرمت آنان نوعی تکلیف است نگاهی که باید همه ما در ارج گذاری مقام کارگر مطابق با جایگاه واقعی آنان که در فرهنگ و آئین ما بیان شده است در نظر داشته باشیم.

 

سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب تنظیم روابط کار فی مابین کارگر و کارفرما موسوم به سیاست همه جانبه در سیاسیت رسمی دولت جمهوری اسلامی دانست و گفت: بر اساس این سیاست نه دولت خود را مختار می داند با تنظیم و ابلاغ بخشنامه ها یک محور و یکسو گرانه عرصه را بر کارفرمایان یا کارگران تنگ کند و نه کارگر و کارفرمایان را در زمینه مسائل صنفی تام الاختیار می داند.

 

وی افزود: بدون شک هر اقتصادی که به مرحله پیشرفت و پویایی رسیده وامدار کارگرانی است که در بنگاه های اقتصادی به کار مشغول بوده و سبب فعالیت بنگاه ها و تولید روز افزون شده اند.

 

وی شرط دوام و بقای بنگاه های اقتصادی را در گرو تقابل ، درک عمیق ، بصیرت واقعی ، هم افزایی و قرار دادن منافع خود در حمایت متقابل و مشترک کارگر و کارفرما در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور بیان کرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff