شخصیت حضرت زینب الگوی صبر و استقامت جامعه است/زینب قهرمان کربلاست
+ پ -
شخصیت حضرت زینب الگوی صبر و استقامت جامعه است/زینب قهرمان کربلاست

استاد حوزه علمیه بندرعباس گفت:شخصیت حضرت زینب الگویی جامعه امروز برای صبر و استقامت است لذا در راه هدف و یک تجسم عملی صبر و استقامت بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت الاسلام محمد عبادی زاده،استاد حوزه علمیه بندرعباس  در گفتگو با خبرنگار ندای ساحل  با اشاره به شخصیت حضرت زینب (ص) گفت: این بزرگوار در میان غیر معصومین دارای ویژگی های خاصی هستند که ایشان را در زمره معصومین قرار می دهد.

 

 

وی با اشاره به علم لدنی  و کلام حضرت زینب (ص) افزود:حضرت زینب دانشمندی هستند که بدون آموزش به این  جایگاه دست یافته اند.

عبادی با بیان اینکه نگاه توحید یکی از عالی ترین سلوک یک سالک است ، تصریح کرد:حضرت زینب هم همه چیز را برای خدا می بیند  و نگاهشان در واقع یک نگاه زیبایی بود

 

استاد حوزه علمیه عنوان کرد:حضرت زینب  (س)  یک اسوع برای ماست که پیام رسانی کربلا بودو  وجود مبارک حضرت زینب بود که ما آن را به عنوان ناشر و مروج کربلایی امام حسین می دانیم.

وی گفت:  شخصیت حضرت زینب الگویی جامعه امروز برای صبر و استقامت است لذا  در راه هدف و یک تجسم عملی صبر و استقامت بوده است.

عبادی یادآور شد:صبری که نه تنها شکیبایی خودش را از دست نمی دهد بلکه در اوج سختی ها و نا ملایمت ها می بینیم تحمل دارد نسبت به ما که صبر رانمایش می گذارد.

وی افزود: بعد دیگر شخصیت آن حضرت بعد معنوی و عرفانی است خانم عایشه بنت شاطی در کتاب مصری می نویسد : زینب قهرمان کربلاست.

 

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد:این چهره ای قهرمان برای امروز یک ضرورت است و من نباید از زینب  در اشعار و مداحی ها به عنوان یک چهره ی ناتوان جلوه نمود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff