شب های قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی است
+ پ -
شب های قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی است
امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» میناب:

شب های قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی است

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» میناب گفت: شب های پرفضیلت قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی و کسب ارزشهای معنوی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام علی نجاتی زاده امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» گفت: خودسازی و رسیدن به قرب الهی از ویژگیهای شب های قدر است و آحاد جامعه به خصوص جوانان باید از این فرصت برای حرکت به سوی کمال بهره ببرند.

 

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» افزود: شب های قدر شب تقدیر انسان هاست و از آن جا که دعا امری است که خداوند بر آن بسیار تاکید دارد و برای آن ارزش قائل است لذا در این شب ها با دعا کردن برای همدیگر سرنوشت خوبی را برای خود رقم بزنید.

 

حجت الاسلام نجاتی زاده درباره عبادت امیرالمومنین علی«ع » اینگونه عنوان کرد: حضرت علی «ع» شخصیتی است که میدانهای جنگ را می آراید، میدانهای سیاست را می آراید، نزدیک به پنج سال بر بزرگ ترین کشورهای آنروز دنیا حکومت می کند، ولی با آن همه کار و مشغله که همه وقت انسان را به خودش مشغول می کند عبادتی در بالاترین حد ممکن دارد  و در بسیاری از شبها هزار رکعت نماز هم می  خواند.

 

وی در ادامه سخنانش جوانان را به احسان و نیکی به پدر و مادر سفارش کرد و افزود: خداوند به واسطه احسان و نیکی و رعایت حقوق والدین دعای بندگان را مستجاب و برای آنها طلب مغفرت می کند.

 

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج»  با بیان اینکه وصیت های حضرت علی«ع» دو جنبه خصوصی و عمومی داشت، افزود: آن حضرت در آخرین لحظات زندگی، وصیتی کرد که برای همیشه تاریخ برای بشریت درس خوب زیستن است.

 

نجاتی زاده در این زمینه مطرح کرد: این آن چیزی است که علی«ع» پسر ابوطالب وصیت می‎کند: به وحدانیت و یگانگی خدا گواهی می‎دهد و اقرار می‎کند که محمد«ص» بنده و پیغمبر اوست، خدا او را فرستاده تا دین خود را بر دیگر ادیان پیروز گرداند. همانا نماز، عبادت، حیات و زندگانی من از آن خداست. شریکی برای او نیست، من به این امر شده‎ام و از تسلیم شدگان اویم.

 

وی در خصوص شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شهادت حضرت علی«ع» نیز گفت: حضرت علی «ع» پیشوای اول شیعیان جهان الگویی کم نظیر از اخلاق، معنویت و انسانیت است و آیین سوگواری سالروز شهادت آن حضرت باید باشکوهتر از سال های گذشته و با باز کردن ابعاد شخصیتی وی برگزار شود.

 

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» با اشاره به ناشناخته بودن شخصیت مولی الموحدین علی «ع» اظهار کرد: قرن‌هاست همه کسانی که معرفتی به این ذات مقدّس داشته‌اند، از مسلمان و غیرمسلمان، درباره امیرالمؤمنین«ع»سخن گفته‌اند و نوشته‌اند و هنوز هم می‌نویسند و می‌سرایند و می‌گویند. ولی آنچه گفته شده است، کافی نیست که بتواند شخصیت این اعجوبه عالم و نمونه قدرت کامله الهی و کلمه تامّه پروردگار را، برای ما، با همه ابعاد روشن کند.

 

حجت الاسلام نجاتی زاده در پایان تاکید کرد: در این شب ها برای ظهور امام زمان«عج» و همچنین سلامتی و طول عمر رهبر انقلاب که سکان دار کشتی اسلام و مسلمین است بسیار دعا کنید.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff