شب های روشن دعا و نیایش،با دستان سبز دعا بر آستان جانان
+ پ -
شب های روشن دعا و نیایش،با دستان سبز دعا بر آستان جانان

مراسم لیالی قدر،شب های پر فضیلت راز و نیاز با یگانه خالق هستی در جزیره کیش همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه  اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، مراسم لیالی قدر،شب های پر فضیلت راز و نیاز با یگانه خالق هستی در جزیره کیش همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

 

لیله القدر خیر من الف شهر؛ شب های قدر، شب هایی از بهتر از هزار ماه

لیالی قدر؛ شب های سبز و روشن استجابت دعا، شب هایی برتر از هزار ماه، شب هایی که تقدیر یکساله انسان ها در آن نگاشته می شود؛ شب هایی که خداوند در های رحمت بی کران خود را به سوی مومنان گشوده است تا بار دیگر به آغوش پر مهر و عطوفت الهی بازگردند. در این شب های مبارک شیطان در بند الهی گرفتار است و رحمت واسعه الهی بر زمینیان گسترده.

در این مراسم مومنان خداجوی جزیره کیش با دستانی بلند بر آستان جانان، دستان سبز دعا و صدای ناله “بک یاالله”، “به محمد”، “به علی” که در آسمان جزیره طنین انداز بود نخستین شب قدر و شب ضربت خوردن مولای متقیان علی (ع) را گرامی داشتند.

 

شب قدر،شبی است سرشار از رحمت و برکت الهی و نزول فرشتگان آسمانی بر زمین، در این شب درهای رحمت الهی به سوی تمامی بندگان باز است و باب عفو الهی گشوده.

 

شبی که مبارک است به نزول کتاب آسمانی مسلمانان، شب نزول قرآن کریم که چراغ راه روشن رسیدن به رستگاری است.

 

ساکنان و گردشگران جزیره کیش در نخستین شب از شب های قدر در مساجد و تکایای جزیره کیش، این شب عزیز را با دعا و نیایش به درگاه الهی و استغفار تا سپیده دم به سحر زیبای ماه رمضان گره زدند تا توشه ای برگیرند و سبد نیازشان از بی نیازی الهی لبریز شود.

 

آمدند تا بار گناهان سبک کنند و در رودخانه بخشش الهی به اشک ماتم بر سرور امامان حضرت امام علی (ع)تطهیر شوند.

 

آمدند تا تن و جان خویش از آلودگی ها بزدایند و سبکبال به زندگی بازگردند. چرا که خداوند خود گفته است که دعا و نیایش در این شب های بی نظیر بابی است برای استغفار و در های رحمت الهی در این ماه و در این شب های مبارک برای همه ی آنانی که در کوره راه زندگی خسته و گرفتار شده اند باز است.

 

برگزاری “احیا” دعا و راز و نیاز با پروردگار، خواندن ادعیه های وارده چون جوشن کبیر، قرآن بر سرگرفتن و خواندن نمازهای مستحب و نوحه سرایی مداحان اهل بیت از جمله مراسم شب زنده داری در این شب های مبارک است.

 

ساکنان جزیره که با حلول ماه مبارک رمضان در ماه مبارک رمضان در مساجد و تکایا با دادن افطاری و همچنین در شب های مبارک قدر با برگزاری مراسم “احیا”، دعا، نیایش، عزاداری برای مولای متقیان حضرت امام علی (ع) این ماه مبارک را گرامی می دارند.

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff