شب قدر فرصتی برای تقرب و رسیدن به سعادت
+ پ -
شب قدر فرصتی برای تقرب و رسیدن به سعادت

در شب های قدر نزول جامع ترین و ماندگار ترین کتاب مقدس الهی رقم می خورد تا جزء بهترین ایام خدا برای تقرب و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،شب قدر شبی است که خداوند متعال تنظیم و تعیین امور مخصوصی را  برای بندگانشان آماده و مقرر نموده است و قرآن کریم نیز می فرماید درآن شب هر کاری بر طبق حکمت خداوند برای بندگان جدا تعیین و تنظیم گردیده است.

شب قدر بزرگ ترین  سند امامت و تداوم آن در طول زمان است وجود شب قدر را در هر زمان دلیل لزوم امامت و بقای آن دانسته اند و سوره قدر به منزله شناسنامه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شمرده شده است.

یکی دیگر از ویزگی های شب قدر بخشش گناهان و عفو عاصیان و مجرمان است و لازم است همه تلاش کنند تا این فیض الهی شامل حال شان گردد وای بر حال انسان هایی که در شب قدر مورد غفران الهی قرار نگیرند چنان که پیامبر رحمت و مفغرت الهی حضرت محمد(ص) فرموده اند کسی که شب قدر را درک کند پس بخشیده نشود و مورد رحمت بی پایان الهی واقع نشود پس خداوند او را از رحمت خویش دور می سازد.

شب قدر از شب های مقدس و متبرک اسلامی است که خداوند متعال در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده است و سوره ای به نام قدر برایش نازل کرده است و در تمامی سال شبی به خوبی و با فضیلتی شب قدر نمی رسد این شب نزول قرآن شب فرود آمدن ملائکه و روح است .

در این شب عبادات برتر از هزار ماه است در این شب مقدرات یک سال انسان ها و روزی ها ، عمرها و دیگر امور انسان ها مشخص می شود در این شب ملائکه بر زمین فرود می آیند نزد امام زمان (عج) می روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده برایشان عرضه می دارند.

در این شب با فضیلت و با کرامت برای همه انسان ها غسل ، شب زنده داری ، تلاوت آیات کلام الله مجید، مناجات ، عبادات ، استغفار و توبه بسیار  توصیه و تاکید شده است.

شب قدر فرصتی است زرین و طلایی برای شستن آینه دل تا خوبی ها را جایگزین بدیها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع صله رحم داشته باشیم و نیکو و بسیار شایسته است با صدقات قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم  و با اعمال نیک و خیر ثواب خود را دو چندان داشته باشیم.

در شب های قدر که شب زنده داری می کنیم خداوند نام ما را در گروه نیک بختان ثبت می کند و آتش جهنم را بر ما حرام می سازد.

در این شب دعاهای ماه رمضان روشنی بخش است که با تکرار تلاوت آنها آموزش های آنها به صورت هدف هایی برای ما در می آیند که هنگام خواندن این ادعیه ها شایسته و بهتر است مفهوم آنها را نیز همواره مدنظر داشته باشیم و با تلاش و کوشش به سوی هدف های مطرح شده در دعاها گام برداریم.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff