شاه عربستان باز هم ترکیب کابینه را دستکاری کرد
+ پ -
شاه عربستان باز هم ترکیب کابینه را دستکاری کرد

شاه عربستان سعودی برای سومین بار با صدور ۱۲ بخشنامه، ترکیب کابینه کشورش را تغییر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان سعودی با صدور ۱۲ بخشنامه، شماری از مسئولان دولتی این کشور را برکنار و جانشینان آنها را منصوب کرد.

 شاه عربستان روز جمعه (۱۱ دسامبر) با صدور فرمانی، «عزام الدخلیل» وزیر آموزش را برکنار و «احمد العیسی» را به جای او منصوب کرد.

بر اساس این گزارش، سلمان بن عبدالعزیز همچنین «صالح الشهیب» معاون وزیر خدمات شهری را برکنار و «عبدالله ملفی» را در این سمت منصوب کرد.

این روزنامه عربستانی، مدعی شد که شاه عربستان با درخواست العیسی و الشهیب برای کناره گیری از سمت‌هایشان موافقت کرد.

شاه عربستان همچنین «علی الغفیض» رئیس موسسه آموزش فنی و حرفه‌ای را برکنار و «احمد الفهید» را به جای او منصوب کرد. «توفیق السدیری» نیز به عنوان معاون وزیر اوقاف و امور اسلامی در امور مساجد، ارشاد و تبلیغات منصوب شد.

شاه عربستان همچنین علاوه بر تعیین سه عضو در مجلس شورای این کشور برای مدت زمان باقی مانده از دوره جاری، «جمعان بن رقوش» را به ریاست دانشگاه «نایف» منصوب کرد.

شاه عربستان «عزام الدخیل» وزیر سابق آموزش را به  عنوان مستشار دیوان پادشاهی در سمت وزیر، «محمد العمیل» را به عنوان دبیر کل کمیته عمومی شورای وزیران و «سعود القحطانی» را نیز به عنوان مستشار دیوان پادشاهی منصوب کرد.

این گزارش حاکی است که به موجب ۱۲ فرمان روز گذشته شاه عربستان سعودی، شمار دیگری از مسئولان دولتی برکنار شده و افراد دیگری به جای آنها منصوب شدند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff