شاخص کل بورس اوراق بهادار ۳۲۹ واحد افت کرد
+ پ -
در پایان معاملات امروز بازار سرمایه روی داد

شاخص کل بورس اوراق بهادار ۳۲۹ واحد افت کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۳۲۹ واحد افت به ۶۸ هزار و ۴۵۴ واحد رسید.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات و در ادامه روند کاهشی روزهای گذشته این هفته با ۳۲۹ واحد کاهش به ۶۸ هزار و ۴۵۴ واحد رسید و ارزش روز بازار بیش از ۳۰۶ هزار میلیارد تومان شد.

امروز معامله‌گران بورسی بیش از یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون برگه بهادار در قالب ۹۳ هزار و ۸۲۵ نوبت معامله و به ارزش ۲۰۹ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) با ۱۴۲ واحد کاهش به ۲۹ هزار و ۵۱۳ واحد رسید، شاخص کل (هم‌وزن) با ۵۱ واحد کاهش به ۱۰ هزار و ۱۸۶ واحد رسید، شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۴۷ واحد افت به ۹۳۱۹ واحد رسید، شاخص آزاد شناور با ۶۰۰ واحد کاهش به ۷۹ هزار و ۱۹۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با ۳۰۰ واحد کاهش به ۵۰ هزار و ۳۳۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با ۲۷۸ واحد کاهش به ۱۳۵ هزار و ۲۱۷ واحد رسید.

امروز نمادهای شپنا، حکشتی، وکار در تقویت شاخص اثرگذار بوده و نمادهای شبندر،‌ تاپیکو، وبملت، وپاسار در کاهش شاخص مؤثر بوده‌اند.

نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، بانک تجارت، پارس خودرو، پالایش نفت اصفهان بوده‌اند.

به گزارش فارس، در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل با ۲ واحد کاهش به ۷۴۷ واحد و ارزش بازار اول و دوم فرابورس به ۶۱ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران فرابورسی امروز ۱۸۸ میلیون برگه بهادار در قالب بیش از ۲۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۸ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز نمادهای شتران، هرمز، زاگرس در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده و نمادهای پترول، جم، میدکو، مارون در کاهش شاخص فرابورس اثرگذار بوده‌اند.

نمادهای پربیننده فرابورسی امروز مربوط به شرکت‌های پالایش نفت تهران، فولاد هرمزگان، پالایش نفت لاوان، بانک دی، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، گروه پتروشیمی ایرانیان و سرمایه‌گذاری مسکن تهران بوده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff