شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۶۶۱ واحد افت کرد
+ پ -
در پایان معاملات امروز تالار شیشه‌ای روی داد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۶۶۱ واحد افت کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۶۶۱ واحد کاهش به ۷۰ هزار و ۲۲ واحد رسید.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز هفته با افت ۶۶۱ واحدی روی نقطه ۷۰ هزار و ۲۲ واحد ایستاد و ارزش روز بازار به ۳۱۳ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورسی بیش از یک میلیارد و ۴۴۷ میلیون برگه بهادار در قالب ۱۳۴ هزار و ۲۵۰ نوبت معامله و به ارزش ۲۶۷ میلیارد تومان دادوستد کرده است.

امروز شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) با ۲۸۵ واحد کاهش به ۳۰ هزار و ۲۰۸ واحد رسید، شاخص کل (هم‌وزن) با ۸۱ واحد کاهش به ۱۰ هزار و ۳۷۱ واحد رسید،‌ شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۷۴ واحد کاهش به ۹۴۸۸ واحد رسید، شاخص آزاد شناور با ۸۶۱ واحد کاهش به ۸۱ هزار و ۵۱۰ واحد رسید، شاخص بازار اول بورس با ۴۲۱ واحد کاهش به ۵۱ هزار و ۶۰۵ واحد رسید، شاخص بازار دوم بورس با ۱۷۲۹ واحد کاهش به ۱۳۷ هزار و ۵۸۲ واحد رسید.

امروز نمادهای تاپیکو، پارسان، رمپنا، فولاد، همراه، وغدیر همگی در افت شاخص اثرگذار بوده‌اند که نماد تاپیکو با ۸۹ واحد کاهش بیشترین اثر را در افت شاخص داشته و نماد شبندر مربوط به پالایشگاه بندرعباس بیشترین اثر مثبت را در شاخص بورس داشته است.

امروز نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، پالایش نفت  اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و پارس خودرو داشته‌اند.

به گزارش فارس، در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل با ۹ واحد کاهش به ۸۶۳ واحد رسید، ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به ۶۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورسی بیش از ۱۶۷ میلیون برگه بهادار در قالب ۲۵ هزار و ۲۶۴ نوبت معامله و به ارزش ۸۱ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز نمادهای پالایش نفت تهران، بانک دی، پالایش نفت لاوان، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، بانک حکمت ایرانیان از نظر مشتریان فرابورس پربیننده بودند.

امروز نمادهای جم، پترول، مارون در کاهش شاخص فرابورس اثرگذار بوده و نمادهای شتران، هرمز، شاوان در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff