شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۳۸۶ واحد افت کرد
+ پ -
در پایان معاملات امروز تالار شیشه‌ای روی داد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۳۸۶ واحد افت کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات آخر هفته با ۳۸۶ واحد کاهش به ۶۸ هزار و ۷۹ واحد رسید.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، براساس اطلاعات مندرج در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری همچنان با کاهش روبه‌رو بود و با کاهش ۳۸۶ واحد به رقم ۶۸ هزار و ۷۹ واحد رسید.

ارزش روز بازار، امروز به ۳۰۴ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورسی ۸۳۲ میلیون و ۶۱۶ هزار برگه بهادار شامل سهام و حق‌تقدم و به ارزش ۱۶۸ میلیارد تومان در قالب ۷۶ هزار و ۵۱۴ نوبت معامله داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت (وزنی ارزشی) با کاهش ۱۶۶ واحد به ۲۹ هزار و ۳۵۱ واحد رسید که شاخص کل (هم‌وزن با ۰٫۳ واحد تقویت در همان رقم ۱۰ هزار و ۲۲۷ واحد ماند. شاخص قیمت هم‌وزن نیز بدون تغییر در رقم ۹ هزار و ۳۵۷ واحد ایستاد. شاخص آزاد شناور با ۴۵۱ واحد کاهش به ۷۸ هزار و ۷۸۷ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۳۸۲ واحد کاهش به ۴۹ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس با ۱۲۸ واحد کاهش به ۱۳۵ هزار و ۸۹۶ واحد رسید. نمادهای بورسی اخابر، شبندر، همراه، وب‌ملت، وب‌صادر، وتجارت در کاهش شاخص اثرگذار بوده که نماد مخابرات ایران با ۱۱۱ واحد کاهش، بیشترین اثر کاهشی در شاخص را داشته است.

همچنین نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده است.

نمادهای پربیننده بورسی امروز مربوط به شرکت‌های بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، پالایش نفت اصفهان و بانک تجارت بوده است.

امروز در فرابورس ایران، شاخص کل با ۲ واحد افزایش به ۷۵۹ واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به ۶۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورسی بیش از ۱۶۱ میلیون و ۱۷۴ هزار برگه بهادار در قالب ۲۵ هزار و ۴۳۴ نوبت معامله و به ارزش ۹۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای فرابورسی شرکت فولاد هرمزگان، جنوب، پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان، بانک دی، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان، سرمایه‌گذاری مسکن تهران بوده‌اند.

امروز نمادهای مارون، شتران، هرمز در تقویت شاخص فرابورس اثر داشته و نماد پتروشیمی جم، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت لاوان و بانک گردشگری نیز در کاهش شاخص فرابورس مؤثر بوده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر دانو اول خبر fff