شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم ۱۲۳۸ واحد سقوط کرد
+ پ -

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با افت ۱۲۳۸ واحدی به کانال ۶۸ هزار واحدی وارد شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، براساس اطلاعات شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز هم مانند روز گذشته افت قابل توجهی داشته و با کاهش ۱۲۳۸ واحدی به ۶۸ هزار و ۷۸۳ واحد رسید.

امروز ارزش روز بازار به ۳۰۷ هزار میلیارد تومان رسید، معامله‌گران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون برگه بهادار شامل سهام و حق تقدم در قالب ۱۰۹ هزار و ۶۳۷ نوبت معامله و به ارزش ۲۰۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت (وزنی ارزشی) با ۵۳۴ واحد کاهش به ۲۹ هزار و ۶۵۵ واحد رسید.

شاخص کل (هم‌وزن) با ۱۳۳ واحد کاهش به ۱۰ هزار و ۲۳۸ واحد رسید.

شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۱۲۱ واحد کاهش به ۹ هزار و ۳۶۶ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با ۱۷۱۰ واحد کاهش به ۷۹ هزار و ۷۹۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با ۹۶۶ واحد کاهش به ۵۰ هزار و ۶۳۹ واحد و شاخص بازار دوم که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود، با ۲۰۸۶ واحد کاهش به ۱۳۵ هزار و ۴۹۵ واحد رسید.

امروز نماد تاپیکو با ۹۴ واحد کاهش بیشترین اثر منفی را در شاخص بورس داشته و نمادهای بانک ملت، سرمایه‌گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، بانک پاسارگاد، گسترش نفت و گاز پارسیان، پارسان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس در کاهش شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.

نمادهای پر بیننده بورسی مربوط به شرکت‌های بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، پارس خودرو، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بوده است.

به گزارش فارس، امروز در فرابورس هم شاخص کل افت قابل توجه داشته و با ۱۳ واحد کاهش به ۷۵۰ واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس به ۶۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران فرابورسی امروز ۱۹۶ میلیون و ۷۶۸ هزار برگه بهادار در قالب ۲۳ هزار و ۷۹۴ نوبت معامله و به ارزش ۱۰۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای پر بیننده فرابورسی امروز در شرکت‌های پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان، بانک دی، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، فولاد هرمزگان جنوب، گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان و بانک حکمت ایرانیان بوده است.

امروز نمادهای مارون، پترول، زاگرس، خراسان در کاهش شاخص فرابورس اثرگزار بوده و نمادهای پالایش نفت تهران، فولاد هرمزگان جنوب و شرکت پالایش نفت لاوان در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff