شاخص کل بورس امروز هم ۲۴۶ واحد افزایش یافت
+ پ -
در پایان معاملات امروز بازار سرمایه

شاخص کل بورس امروز هم ۲۴۶ واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۲۴۶ واحدی به ۶۳ هزار و ۳۱۶ واحد رسید.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  شاخص کل بورس امروز هم رنگ سبز به خود گرفته و مانند روز گذشته در مدار افزایشی قرار گرفت.

امروز شاخص کل بورس که معدل رشد همه شرکتهای بازار است با ۲۴۶ واحد افزایش به ۶۳ هزار و ۳۱۶ واحد و ارزش روز بازار به ۲۸۵ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورسی بیش از ۶۸۹ میلیون برگه بهادار در قالب ۴۸ هزار و ۷۸۹ نوبت معامله و به ارزش ۱۴۶ میلیارد تومان خرید و فروش کرده است.

در جریان معاملات امروز برخی از نمادها مانند تکشا،  شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور متوقف شده و برخی از نمادها مانند سیمان غرب و شرکت بیسکویت گرجی بازگشایی شده‌اند.

همچنین نماد داروسازی اسوه، مخابرات ایران و شرکت محور نیرو محرکه متوقف شدند.

امروز نمادهای پر بیننده بورسی مربوط به پتروشیمی مبین، بانک صادرات، پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت، ایران‌خودرو، پارس خودرو، سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین بوده‌اند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با ۱۰۵ واحد افزایش به ۲۷ هزار و ۷۱ واحد، شاخص کل با معیار هم‌وزنی با ۳۴ واحد افزایش به ۹ هزار و ۸۹۷ واحد رسید، شاخص قیمت با معیار هم‌وزنی با ۳۱ واحد افزایش به ۹ هزار و ۶ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با ۴۳۶ واحد افزایش به ۷۲ هزار و ۸۵۴ واحد، شاخص بازار اول با ۲۵۴ واحد افزایش به ۴۵ هزار و ۷۵۰ واحد و شاخص بازار دوم بورس با ۲۱ واحد افزایش به ۱۳۰ هزار و ۲۳۲ واحد رسید.

امروز برترین گروه‌های صنعت در بورس شامل خودرو، بانک‌ها، تامین آب برق گاز، گروه شیمایی، فرآورده نفتی، رادیویی و کانه فلزی بوده‌اند.

به گزارش فارس امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل با ۱۰ واحد افزایش به ۷۲۹ واحد رسید، ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس بیش از ۵۹ هزار میلیارد تومان شد.

امروز معامله‌گران فرابورسی ۱۱۸ میلیون برگه بهادار در قالب ۱۶ هزار و ۹۶۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پر بیننده فرابورسی مربوط به پالایش نفت تهران، گروه شیمیایی سرمایه‌ ایرانیان، فولاد هرمزگان جنوب، پالایش نفت لاوان، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بانک حکمت ایرانیا و بانکی دی بوده است.

امروز نمادهای مارون، جم، شتران، شاوان، پترول، وزمین، شراز همگی در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff