شاخصه های سلامت در کیش بالاتر از سرزمین اصلی است
+ پ -
شاخصه های سلامت در کیش بالاتر از سرزمین اصلی است

همزمان با سراسر کشور زنگ سلامت در دبیرستان نمونه دولتی فاطمیه جزیره کیش نواخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، محمدرضا رضا نیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش  در مراسم نواخته شدن زنگ سلامت در کیش گفت: بسیاری از شاخصه های سلامت در کیش بالاتر از سرزمین اصلی است.

 

وی با اشاره به شعار هفته سلامت  با عنوان “بردیابت غلبه کنیم با تحرک و غذای سالم” گفت: در راستای تحقق شعار  هفته سلامت و ارتقاء سلامت در کشور و به خصوص در جزیره زیبای کیش، مرکز توسعه سلامت کیش تلاش های خود را به کار خواهند گرفت.

 

وی با تاکید بر رویکرد توجه به فرهنگ سازی شعار هفته سلامت اظهار کرد: تلاش ها بر آموزش برای کسب یک رژیم غذایی سالم خواهد بود و در سال تحصیلی آینده تاکید خاصی بر این مطلب خواهد شد.

 

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان اینکه شعار سال جاری از سوی مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است افزود: همدلی و همزبانی میان مسئولان در جزیره کیش موجب شده است تا شاخصه های سلامت در جزیره کیش در مواردی همچون امنیت غذایی ،پیشگیری از بیماریها از مرتبه بالایی برخوردار باشد.

 

هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش جزیره کیش نیز در این مراسم با تبریک ایام خجسته میلاد حضرت علی (ع)و روز مرد، هفته سلامت را به طلایه داران بهداشت خصوصا تلاشگران جزیره کیش که برای تضمین سلامت فرزندان و خانواده های این مرز و بوم خدمت میکنند تبریک گفت.

 

وی تفاهم و همدلی میان آموزش و پرورش، مراکز سلامت و مروجان سلامت را در راستای گسترش سلامت در مدارس بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دانش آموزان آینده سازان این کشور هستند و سلامت آن ها بسیار مهم و با ارزش است.

 

در بخش دیگری از این مراسم شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن کیش و محمد خلخالی رئیس بیمارستان کیش ،نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

ارائه و معرفی غذاهای سالم ، اجرای سرود ، تقدیر از مسئولان و مربیان بهداشت و پذیرایی از میهمانان با صبحانه سالم از برنامه های دیگر این مراسم بود.
برگزاری کلاس های آموزش در راستای ترویج سلامت، تهیه و توزیع بروشور و نصب بنر در سطح شهر، زیر نویس برنامه های تلویزیونی و پیام های تبلیغاتی سلامت از صدای مرکز کیش، غبارروبی گلزار شهدا، برپایی ایستگاه های سلامت ، عیادت از بیماران و غربالگری دیابت ،. از برنامه های هفته سلامت توسط مرکز توسعه سلامت کیش عنوان شده است.

 

یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در سراسر کشور هفته سلامت نامگذاری شده و برنامه های مختلفی در معرفی خدمات بخش سلامت برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff