سی و چهارمین دوره فرهنگ کیشوندی در کیش برگزار شد
+ پ -
سی و چهارمین دوره فرهنگ کیشوندی در کیش برگزار شد

سی و چهارمین دوره فرهنگ کیشوندی با حضور ۳ هزار و ۹۰۰ نفر از ساکنان در کیش برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل کیش پرس، در راستای ارتقاء سطح دانش ساکنان در زمینه معیارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جزیره کیش و ترویج فرهنگ صحیح شهروندی که از مهم ترین اهداف این دروه های آموزشی است ۳۴ دوره فرهنگ کیشوندی در جزیره مرجانی کیش برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ کیشوندی و رعایت قوانین و مقررات در این منطقه آزاد، برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ کیشوندی از آذر سال ۱۳۹۳ آغاز شد و تا ۲۲ اردیبهشت امسال ۳۴ دوره از این کلاس های آموزشی برگزار شده است.

 

از ابتدای برگزاری این دوره های آموزشی تا ۲۲ اردیبهشت امسال  ۳ هزار و ۸۸۴ نفر از ساکنان جزیره کیش در این دوره های آموزشی شرکت کرده اند.

 

ارتقای سطح دانش و اطلاعات افراد ساکن در جزیره زیبای کیش از شرایط و معیارهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری و زیست محیطی، ترویج فرهنگ صحیح شهروندی و ایجاد انگیزه در ساکنان کیش جهت پایش قانون مداری موجود در سطح جزیره از مهم ترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است که به همت سازمان منطقه آزاد کیش و با همکاری دانشگاه جامع علمی – کاربردی برگزار می شود.

 

متقاضیان کارت کیشوندی پس از مراجعه به اداره صدور کارت کیشوندی و تشکیل پرونده برای شرکت در دوره های آموزشی دعوت می شوند. پس از حضور هر فرد در دوره و قرائت میثاقنامه کیشوندی، و تایید و ارسال گواهی شرکت در دوره های آموزشی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش  به واحد صدورکارت، کارت کیشوندی متقاضیان در واحد صدور کارت سازمان صادر و به آنها تحویل می‌شود.

 

کیش شناسی، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کیش، مهارت های زندگی، قوانین و مقررات مناطق آزاد، فرهنگ زندگی شهری، آشنایی با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و آسیب شناسی اجتماعی  و قرائت گروهی میثاقنامه کیشوندی از جمله بخش های متنوع دروه های آموزش فرهنگ کیشوندی است.

 

لازم به ذکر است جزیره کیش جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت یکی از زیبا ترین جزایر خلیج فارس است که در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی کشورمان واقع شده و حدود ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff