سینما گذارترین ابزار رسانه ای در دنیا است/دولت در مسائل سینمایی نقش فعال داشته باشد
+ پ -
سینما گذارترین ابزار رسانه ای در دنیا است/دولت در مسائل سینمایی نقش فعال داشته باشد

امام جمعه موقت شهرستان حاجی آبادگفت: سینما یکی از اثر گذارترین ابزارهای رسانه ای دنیا به شمار می رود و انچه در بحث فیلم و سینما برای ما اصل است این است که سینما و فیلم باید پیام داشته باشد.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم، حجت الاسلام صادقی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روزسینما اظهار داشت: سینما یکی از اثر گذارترین ابزارهای رسانه ای دنیا به شمار می رود و انچه در بحث فیلم و سینما بردار اما اصل است این است که سینما و فیلم باید پیام و آن هم پیامی اسلامی و انقلابی داشته باشد.

 حجت الاسلام صادقی در ادامه در خصوص نقش دولت در سینما گفت: دولت باید در مسائل مربوط به سینما از چند جهت نقش فعال داشته باشد ، تشویق هنرمندان انقلابی و فراهم نمودن محیط و امکانات برای آموزش که از هر کار مفیدی استفاده کنند و برای رشد این نیروها، صحنه را از افرادی که مانع رشد نیروهای انقلابی اند خالی کنند.

وی ادامه داد: دولت باید در مقابل آن کسانی که از فیلم و سینما ابزاری علیه جمهوری اسلامی می توانند بسازند با قاطعیت تمام بایستد. این نمی شود که ما سینما را بدهیم دست کسانی که با انقلاب و تمام هم و غم آنها تضعیف اعتقادات جوانان ماست.

حجت الاسلام صادقی در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) بیان داشت: ازدواج مبارکی این زوج داشتند و چه نسلی از این خانواده بیرون آمد که تا اخرین روز دنیا کارایی دارد و هر کس بخواهد به اهداف عالیه انسانی برسد ناگزیر است که تابع این خانواده باشد تمام اتفاقاتی که در امر خواستگاری حضرت علی( ع) شروع شد و تا پایان ازدواج برای همه بشریت تا روز قیامت درس است.

وی در ادامه تصریح کرد: کسی اگر بخواهد نسلشان نسلی باشد که مثمر ثمر برای اسلام باشد ناگزیرند که از بدو ازدواج اینگونه باشند تا بتوانند در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند امروز اگر بسیاری از ازدواج ها منجربه طلاق می شود به دلیل اینکه از روی هوا و هوس تصمیم می گیرند.

صادقی در ادامه افزود: ازدواج حضرت علی و فاطمه خداوند انقدر مبارک نمود که ۱۱ امام از این خانواده تحویل جامعه داده شد با یک جهیزیه اندک و عروسی ساده که وقتی می خواستند حضرت فاطمه (س) را ببرند به خانه حضرت علی(ع) یک خانه کوچک که آن حضرت با دستان مبارک خودشان ساخته بودند.

وی تاکید کرد: سعی کنیم در عروسی گناهی صورت نگیرد که اگر گناهی صورت گرفت دامنگیر عروس و داماد می شود و ازدواج حضرت علی و فاطمه (س) برای همه ما درس است.

امام جمعه موقت حاجی آباد یادآور شد:  ازدواج های الان از اول اشتباه است و از قبل با هم تلفنی یا پیامکی آشنا شدند دختر و پسری که از این طریق باهم آشنا می شوند نمی توانند همدیگر را درک کنند و وقتی زیر یک سقف آمدند نمی توانند با هم سازش داشته باشند و در نهایت منجر به طلاق می شود.

حجت الاسلام صادقی در ادامه با اشاره به مهریه های سنگین افزود: مهریه سنگین نمی تواند ضامن یک زندگی باشد و امروز یک سر به زندانها بزنید از افراد بدهکار مهریه پر شده است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff