تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 351707
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو/کارشناس امور سینمایی هرمزگان:

سینمای ستاره جنوب تنها سینمای فعال بندرعباس/شهرستان بندرلنگه و بستک سینمادار می شوند

کارشناس امور سینمایی هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان دو سینمای فعال دارد، گفت: در حال حاضر سینمای ستاره جنوب و سینما فرهنگ شهرستان میناب تنها سینماهای فعال در استان هرمزگان محسوب می‌شوند.

سینمای ستاره جنوب تنها سینمای فعال بندرعباس/شهرستان بندرلنگه و بستک سینمادار می شوند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛غلامرضا اولی بندری کارشناس امورسینمایی و سمعی و بصری و مسئول سینماها در استان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص سینما؛ افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند ملتی که سینما ندارد مثل انسانی است که زبانی از زبان های مورد تفاهم و تکلم را بلد نیست.

وی با بیان اینکه  ثبت روز سینما در تقویم سینمای کشور می تواند زمینه ساز حل مشکلات این صنعت شود ؛ گفت: ثبت این در تقویم سینمای کشور هم می تواند زمینه ساز زنده نگه داشتن اهالی سینما و پیشکسوتان این عرصه و تجلیلی از زحمات و اهالی سینما در این عرصه باشد.

استان هرمزگان دو سالن سینمای فعال دارد

اولی بندری بیان کرد: در دهه ۹۰ فعالیت خوبی در عرصه سینما شکل گرفته است در حال حاضر دو سالن  سینمای فعال در استان هرمزگان وجود دارد که یکی از آن سالن سینمای ستاره جنوب که در شهر بندرعباس فعالیت می کند و دومین سالن فعال سینمای ما سالن سینمای فرهنگ شهرستان میناب در مجموعه فرهنگسرای شهید بهشتی میناب  می باشد که در حال فعالیت است.

عدم اطلاع مردم از وجود سالن سینما بزرگترین معضلی سالن های سینما هرمزگان

وی بزرگترین معضلی سالن های سینما را عدم اطلاع مردم از وجود سالن سینما دانست و افزود: بزرگترین مشکل ما در عرصه سینما در شهر بندرعباس با وجود اینکه یک سالن سینما فعال وجود دارد با همین یک سالن سینما هم همکاری لازم از طرف شهرداری بندرعباس انجام نمی شود.

عدم همکاری شهرداری بندرعباس در نصب بیلبورد تبلیغاتی مختص سینما

کارشناس امورسینمایی هرمزگان ادامه داد: سالیان سال است ما در تلاش هستیم مکاتبات متعددی را با شهرداری بندرعباس در خصوص در اختیار قرار دادن چند مکان برای نصب بیلبوردهای تبلیغاتی مختص خود سینما که سینما دار ما بتواند تبلیغات فیلم هایی را که اکران می شود یا در حال اکران می باشد تبلیغات آن را در بیلبوردهای تبلغاتی نصب کند انجام دادیم که متاسفانه همکاری صورت نگرفت.

شهرداری بندرعباس دید فرهنگی ندارد 

غلامرضا اولی بندری با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس دید فرهنگی و در واقع به این مقوله هیچ نگرشی ندارد و بیشتر در حوزه فرهنگی دید تجاری برای شهرداری ملاک و مهم است و سلیقه ای عمل می شود ؛ تصریح کرد: پاسخی که از شهرداری بندرعباس به سینما دار ما اعلام شده این است که ما بیلبورد های تبلیغاتی را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم که میتوانید از آن طریق اقدام کنید.

وی به ظرفیت سینمای های هرمزگان اشاره کرد و گفت: سینمای ستاره جنوب در شهر بندرعباس با ظرفیت ۲۰۹ صندلی و ۱۵۰ صندلی در سینمای فرهنگ در مجموعه فرهنگسرای شهید بهشتی شهرستان میناب است.

هر دو سالن سینمای هرمزگان فعال و به روز هستند

مسئول سینماهای هرمزگان خاطر نشان کرد: سالن سینماهای شهر بندرعباس و شهرستان میناب هردو فعال و به روز هستند هم از نظر تجهیزات و هم فیلم که  همزمان با تهران با فاصله یک هفته ای در پایتخت اقتصادی کشور فیلم ها در حال اکران است.

تعداد کم سینما در هرمزگان به عدم استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری در عرصه صنعت سینما بر می گردد

وی با بیان اینکه تعداد کم سینما در استان به عدم استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری در این عرصه بر می گردد ؛ اذعان کرد: با توجه به اینکه سیستم دولتی از  نیمه دوم دهه ۸۰ تقریبا دولت سیاست خصوصی سازی و واگذاری ساخت و ساز سالن های سینما را به بخش خصوصی را در پیش گرفت اما همراه با این سیاست یک سری معافیت ها و تخفیف هایی هم لحاظ کرد.

کارشناس امورسینمایی هرمزگان اضافه کرد: با توجه به اینکه هرمزگان پایتخت اقتصادی کشور است در واقع پایتخت نشینان یکسری بهره برداری هایی متاسفانه انجام بر این اساس سرمایه گذار بخش خصوصی با توجه با آن تخفیف هایی که سیستم دولتی در نظر گرفته است و بیشتر دنبال بحث تجاری است تا فرهنگی؛ و سرمایه گذار با این دید که می گوید که تجاری بسازیم بازدهی سرمایه ای سریع اتفاق می افتد و سریعتر به سود می رسیم.

غلامرضا اولی بندری ادامه داد: یکی از راهکاری برون رفت از معضل تعداد کم سینما در هرمزگان در واقع سرمایه گزارانی که در کار ساخت و ساز مجتمع های تجاری در سطح شهر بندرعباس هستند می توانند با توجه به هر متر مربعی که اختصاص داده شود به بخش فرهنگی و می توانند با همان میزان از معافیت مالیاتی و عوارض ساخت و ساز بهره مند شوند.

قاچاق سی دی های کپی ضربه جبران ناپذیری به فعالین عرصه سینما وارد کرده است

وی به تاثیر گذاری سی های کپی بر روی کار سینما اشاره کرد و گفت: قاچاق سی دی های کپی ضربه های زیادی و جبران ناپذیری را به فعالین عرصه سینما وارد کرده اند که خوشبختانه چند سالی این مقوله با سیاست های تغییر سیستم نمایشی سالن سینما از آپارات به دیچیتال این معضل کمتر شده است و با توجه به فعالیت عرصه هنرمندان انیمیشن در بازهای رایانه ای خوشبختانه قاچاق سی دی های کپی کمتر و فرهنگ سازی اتفاق افتاده است.

مسئول سینماهای هرمزگان با اشاره به فعالی دو سالن سینما در هرمزگان و تنها موقعیت تعطیلی این دو سینماها در تعطیلات رسمی در تقویم سینما وجود دارد و بعضا و اگر تعطیلی هم پیش بیایید به دلیل مشکلات فنی بوده است که نهایتا صرف ۴۸ ساعت تا ۷۲ برطرف می شود؛ افزود: از آغاز فعالیت سینمای فرهنگ میناب تاکنون تعطیلی اتفاق نیفتاده است و فقط در یک مقطع زمانی به دلیل جابه جایی بهره بردار و در واقع بحث واگذاری مدیریت مجموعه سالن فرهنگسرای شهید بهشتی اتفاق افتاد و یک توقف کوتاه در فعالیت سالن بود که به محض اینکه جابه جایی اتفاق افتاد و بهره بردار از طریق قانونی بلافاصله فعالیت خود را مجددا آغاز کرد.

کارشناس امورسینمایی هرمزگان اظهار کرد: سالن سینمای ستاره جنوب در ۴ سانس اکران فیلم دارد که ۲ سانس آن به یک فیلم اختصاص داده شده و ۲ سانس به فیلم دیگری که این خود نشان می دهد که مدیریت سالن سینما این توجه را به مخاطبان خود را دارد و سعی شده همزمان با تهران فیلم ها اکران شود.

غلامرضا اولی بندری به یکی از فعالیت های مسئولان برای ارتقا فرهنگ و هنر استان و رواج فرهنگ سینما به عنوان یک عامل تاثیر گذار اشاره کرد و گفت: در آبان ماه سال گذشته سالن فرهنگ سرای شهید بهشتی میناب با توجه به اینکه این قابلیت را برای اعمال تغییرات سالن به عنوان به یک سالن سینما هم بتوان در کنار مقوله اجرای موسیقی و اجرای تئاتر و دیگر مراسمات و فعالیت های هنری که از آن به عنوان سالن نمایش فیلم و سینما استفاده شود که این یکی از فعالیت های مسئولان در راستای رواج فرهنگ سینما به عنوان یک عامل تاثیر گذار بود.

شهرستان بندرلنگه و بستک سینما دار می شوند

وی با بیان اینکه تعداد سینماهای هرمزگان تا پایان سال افزایش می یابد ؛ تصریح کرد: شهرستان بندرلنگه نخستین شهرستانی بود که سالن سینما داشت و در تدارک آن هستیم که شهرستان بندر لنگه که سالن فرهنگسرای گوهر این شهرستان که مالکیت آن با خود اداره فرهنگ و ارشاد است تا پایان سال جاری مجهز به سیستم نمایش دیچیتال شود که این شهرستان هم از سالن سینما برخوردار شود .

مسئول سینماهای هرمزگان اضافه کرذ: امیدواریم با پیگیری هایی که  انجام می شود تا پایان سال یکی دیگر از شهرستان های که به  به سیستم نمایش دیچیتال مجهز شود که این شهرستان هم از سالن سینما برخوردار گردد شهرستان بستک است سالن مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم بستک این قابلیت را برای مجهز کردن آن به سیستم نمایش دیچیتال دارا است.

سینما نقش بسزایی در مبارزه با فرهنگ غربی و تهاجمات فرهنگی دارد

کارشناس امورسینمایی به نقش سینما و تاثیر گذاری آن بر روی جوانان در راستای مبارزه با فرهنگ غربی و تهاجمات فرهنگی و میزان تاثیر گذاری سینما در این راستا اشاره کرد و خاطر نشان کرد: نقش سینما و تاثیر گذاری آن بسیار زیاد و ژرف است چرا که فرهنگ سینما فرهنگ یک کشور را نسبت به دیگر کشور ها معرفی می کند و که نمونه بارز آن فیلم محمد رسول الله(ص) به کارگردانی مجید مجیدی است که در سطح دنیا توانست یکبار دیگر سینمای کشور ما را مطرح کند.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=351707
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی