سیریک در آینده از شهرستان های اقتصادی استان خواهد شد
+ پ -
سیریک در آینده از شهرستان های اقتصادی استان خواهد شد

فرماندار سیریک گفت:شهرستان سیریک به لحاظ قرار گرفتن در کنار ساحل و ۱۲۰ کیلومتر مرز آبی و موقعیت استراتژیک آبی بواسطه نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس و دسترسی به آبهای بین المللی و آزاد از موقعیت استراتژیک ویژه برخوردار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آدینی ،سعیدالله مبارکی در جلسه سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان سیریک افزود: شهرستان سیریک در بسیاری از زمینه ها دارای شرایط بسیار مساعد برای سرمایه گذاری می باشد و در آینده ای نزدیک یکی از شهرستان اقتصادی استان هرمزگان خواهد شد.

 

 

این مسئول ابراز داشت: نزدیکی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از جمله، کشور عمان (بندر خصب) به فاصله کمتر از ۳۰ مایل دریایی یکی دیگر از مزیت های آن است.

 

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح نمود: وجود بنادر کوهستک، سیریک و گروگ و امکان فعالیت بنادر مذکور در زمینه توسعه و افزایش صادرات و واردات کالا و امکان دسترسی راحت و سریع به بنادر کشورهای حاشیه به لحاظ نزدیکی به این کشورها ست.

 

 

وی با بیان اینکه وجود اسکله چند منظوره سیریک به عنوان دومین بندر تجاری استان هرمزگان محسوب می شود اظهار داشت:احداث چندین اسکله و موج شکن کوچک جهت پهلوگیری شناورهای سبک و سنگین صیادی در روستاهای مختلف و همچنین استفاده از آنها به منظور پرورش آبزیان از دیگر مزیت شهرستان دانست.

 

 

مبارکی اضافه کرد: وجود مراکز تکثیر لارو پرورش میگو و دسترسی آسان پرورش دهندگان به لارو مورد نیاز برخورداری از جاذبه های گردشگری خصوصاً تالاب بین المللی خور آذینی ، برخورداری از اقلیم مناسب جهت کشت و زرع محصولات گرمسیری ، قرار گرفتن شهرستان در مسیر ترانزیتی شرق کشور را از شاخصه های دیگر شهرستان سیریک برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی برشمرد.

 

 

انتهای پیام /م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff