سیره و سبک زندگی پیامبر و معصومین، الگوی مسلمانان باشد
+ پ -
سیره و سبک زندگی پیامبر و معصومین، الگوی مسلمانان باشد

امام جمعه اهل سنت جاسک گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) الگوی کامل زندگی برای ما هستند و ما باید با بهره گیری از فضائل اخلاقی آن حضرت زندگی خود را ترسیم کنیم و بایستی سیره و سبک زندگی پیامبر و معصومین الگوی زندگی مسلمانان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازمکران نیوز ؛شیخ عقیل شیهک زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت عدل و تقوای الهی ، اظهار کرد: همه مسلمانان باید با معرفت و شناخت کامل از پیامبر بزرگ اسلام در زندگی خود مسیر ترقی و کمال را طی کنند و تلاش کنند تا سیره آن بزرگوار را در زندگی خود پیاده و شبیه سازی کنند.
وی بر تبیین سیره پیامبر اسلام(ص) در بین نسل جوان تاکید کرد و گفت: آشنا کردن نسل جوان با گفتار، کردار و منش پیامبر اعظم (ص) از وظایف همه مسلمانان است زیرا متاسفانه امروزه مردم الگوی زندگی خویش را تغییر داده اند.

 

امام جمعه اهل سنت جاسک افزود: ما مسلمانان افتخار می‏کنیم که پیرو پیامبری هستیم که دین و شریعتش کامل‏ کننده همه ادیان آسمانی و سلسله نبوت است.

 

وی  به اشاره به تاکید خداوند در قران در خصوص نیکی به پدر و مادر ، تصریح کرد: الله متعال در قران می فرمایند: و خدا را بپرستید، و هیچ چیز را همتای او قرار ندهید و به پدر و مادر نیکی کنید» و بر این اساس احسان به پدر و مادر را بعد از سفارش به عبادت خودش قرار داده و رضایت خودش را در رضایت والدین و نارضایتی اش را در نارضایتی آنها قرار داده است.

 

شیهک زهی اضافه کرد: اگر والدین شخص او را ناراحت کردند، او حتی حق ندارد به والدینش اُف بگوید چه برسد بخواهد به آنها اهانت کند، بلکه باید با آنها با احترام سخن کند.برای پدر و مادر هیچ چیزی باارزش تر از این نیست که هر روز دیده‌هایش به چهره‌ی فرزندش نورانی شود، تآثیر هم نشینی روزانه با والدین اگر چه خیلی کوتاه و در اندازه‌ی چند دقیقه و در حد عرض سلام و احوالپرسی باشد به مراتب بیشتر از هزاران هدیه‌ای است که به او تقدیم می‌کنید.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت جاسک، اسراف و زیاده ‏روى و ضایع نمودن نعمت ها را حرام و ناروا دانست و گفت: مومن واقعی اسراف نمیکند و بایستی کاری کنیم که در جامعه دوری کردن از اسراف فرهنگ شود.

 

وی در ادامه خطبه ها با تشکر از خدمات خیرین در این شهرستان ، بویژه خیرین مدرسه ساز،تاکید کرد: در این امر خیر باید علاوه بر ساخت مدرسه دولتی ،به فکر ساخت مدرسه دینی هم باشیم.

 

شیهک زهی افزود: یکی از دلایل ترک تحصیل دانش آموزان در این منطقه ،حمایت نکردن و کوتاهی مسئولین می باشد.

 

امام جمعه اهل سنت جاسک در پایان با ذکر اینکه مسئولین به فکر تغییر شهردار ما نباشند، تصریح کرد: شهردار فعلی جاسک کاری انجام داده که هیچ کس انجام نداد و انجام نخواهد دادو به دولتمردان توصیه می کنم از مسئولین بومی منطقه حمایت کنند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff