سیره تربیتی امام موسی کاظم باعث حفظ و نشر اسلام شد/صبر امام در برابر سختی ها بزرگترین درس برای جامعه اسلامی است
+ پ -
سیره تربیتی امام موسی کاظم باعث حفظ و نشر اسلام شد/صبر امام در برابر سختی ها بزرگترین درس برای جامعه اسلامی است

استاد حوزه علمیه بندرعباس با اشاره به سیره ای تربیتی امام موسی (ع) عنوان کرد: آن حضرت بر اساس گفتار و کردار شاگردان بسیاری را تربیت کردند و با پرورش افراد و یارانشان باعث حفظ و و نشر دین اسلام و تشیع شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت السلام و المسلمین علی اکبر میرزایی، استاد حوزه علمیه و دانشگاه  بندرعباس در گفتگو با ندای ساحل با اشاره به شهادت امام موسی کاظم گفت :زندگی و سیره ی آن امام بزرگوار در سه محور علمی، تکلیف محورانه و تربیتی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: ائمه ی معصومین (ص) یک سیره ی مشترک داشته اند و این سیره مشترک یعنی تمام ائمه معصوم اند ، عالم به ذات خودشان هستند  و با توجه به مدیرتی که در هر عصری دارند تکلیف محور هستند.

میزرایی با بیان اینکه سخن معصومین منشاء وحیانی دارد، اظهار کرد:هر زمانی که امام معصوم فعالیتی را انجام می دهند آن کارشان براساس تکلیف است.
وی با اشاره به سیره ای تربیتی امام موسی (ع) عنوان کرد: آن حضرت بر اساس گفتار و کردار شاگردان بسیاری را تربیت کردند و با پرورش افراد و یارانشان باعث حفظ و و نشر دین اسلام و تشیع شدند.

استاد حوزه علمبه بندرعباس با اشاره به سیره ای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امام موسی کاظم (ع)گفت: یکی از اصول زندگی امام موسی کاظم صبر در مقابل مشکلات و  مبارزه با ظلم است

وی با بیان اینکه امام موسی درمقابل سختی بسیار صبور بودند، افزود: صبراین امام در مقابل سختی ها و مبارزه با ظلم درسی بزرگی درجامعه اسلامی است.

میرزایی با خاطر نشان کرد:درکی که از زندگی این حضرت باید براساس منطق و آگاهی حرف زد و براساس حکومت اسلامی فعالیت کنیم و با  شناخت نسبت به زمانه تصمیم بگیریم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff