سیامند رحمان رکورد جهان را شکست و قهرمان شد
+ پ -
سیامند رحمان رکورد جهان را شکست و قهرمان شد

قوی‌ترین وزنه‌بردار معلول جهان با شکستن رکورد آسیا و جهان، مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان را بر گردن آویخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از اه دانا، در آخرین روز از مسابقات وزنه‌برداری معلولان قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان امروز (پنج‌شنبه) رقابت‌های دسته ۱۰۷+ کیلوگرم با حضور سیامند رحمان و احمد‌ امین‌زاده، دو ملی‌پوش کشورمان و چهار وزنه‌بردار دیگر از کشورهای یونان، کره‌جنوبی، روسیه و آذربایجان برگزار شد.

در این رقابت سیامند رحمان با اقتدار کامل و رکورد ۲۹۵ کیلوگرم عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و ضمن شکست رکورد آسیا و جهان بر سکوی نخست ایستاد.

او در تلاش اول خود ۲۷۰ کیلوگرم را بالای سر برد تا قهرمانی‌اش را تضمین کند، در تلاش دوم ضمن بالا بردن صحیح وزنه ۲۹۳ کیلوگرمی رکورد جهان و آسیا را یک کیلوگرم ارتقا داد و در تلاش سوم نیز وزنه ۲۹۵ کیلوگرمی را مهار کرد تا رکورد قبلی را باز هم ارتقا بدهد.

رحمان رکورد قبلی آسیا و جهان را که با ۲۹۲ کیلوگرم در اختیار خودش بود، در سال ۲۰۱۴ و در اینچئون به ثبت رسانده بود.

همچنین در همین دسته احمد امین‌زاده با رکورد ۲۳۱ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و پس از سیامند رحمان بر سکوی نایب قهرمانی قرار گرفت. امین‌زاده به ترتیب وزنه‌های ۲۱۰، ۲۲۶ و ۲۲۸ کیلوگرمی را مهار کرد و یک مدال نقره برای کشورمان به ارمغان آورد.

در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم پس از رحمان و امین‌زاده که مدال‌های طلا و نقره را به خود اختصاص دادند، وزنه‌بردار کره‌جنوبی سوم شد و نمایندگان یونان، روسیه و آذربایجان در رده‌های بعدی ایستادند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff