سگ هاي ولگرد روستاي گودگز مشكلي كه هنوز پابرجاست
+ پ -
سگ های ولگرد روستای گودگز مشکلی که هنوز پابرجاست

مدتهاست که وجود سگ های ولگرد دراطراف روستای گودگز به یک معضل جدی برای شهروندان بدل شده و این موضوع نارضایتی گسترده ای را در پی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری جهانگیریه طی گفتگویی که مردم اهالی روستای گودگز با خبرنگار جهانگیریه انجام دادند اهالی این روستا اظهار داشتند ؛ که علاوه بر اینکه مجبورند صدای پارس سگ ها را روزها و شب ها تحمل کنند گاهی اوقات باید منتظره حضور تعدادی سگ را در کوچه ها و محلات خود نظاره گر باشند.

فغ6فع
وجود سگ های ولگرد همچنین چهره نامناسبی به سیمای این روستا داده و علاوه بر این باعث رعب و وحشت زنان و کودکان شده که از ترس گزیده شدن کمتر حاضر به تردد تنهایی بخصوص در هنگام غروب و شب در این روستا هستند.
مهمترین مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ های ولگرد، شیوع بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان، افزایش این نوع بیماری ها در جمعیت دامی و انتقال بسیاری از بیماری ها از سگ به انسان است که از جمله این بیماری ها می توان به بیماری هاری اشاره کرد .
یکی از شهروندان گودگزی در این رابطه به خبرنگار جهانگیریه گفت : هر شب شاهد جولان سگ ها در کوچه و خیابان محل سکونتمان هستیم و دهیاری باید به این موضوع رسیدگی کند.
البته جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی و دهیاری و بهورز محترم و آقای محمد علی نیاء مسئول جمع آوری پسمـاند در سطح روستا و همچنین درباره اذیت و آزار رساندن سگ های ولــگرد در سال ۹۴ برگزار شده که تصمیم گرفته شد که سگ هایی که مریض هستند و باعث آلودگی و بیماری هستـند طبق نکات ایمـــنی و بهداشتی شناسایی و بوسیله سم کشته و در گودالی دور از روستا ریخته و سپس سوزانده و آهک پاشی و در پایان زیر خاک مدفون گردند که نیازمند سرعت دادن بیشتر به این موضوع می باشد .

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff